Lidé by hlavně neměli bezhlavě podléhat reklamám.

„Jedná se o druhý ročník a tato akce se bude konat každoročně. Na jaře v Jindřichově Hradci a na podzim v Dačicích. Tímto kulturně preventivním programem chceme docílit zejména dvou věcí. Přispět k prevenci likvidačního způsobu života, to jsou různé závislosti a kouření. Za druhé je zde nabídka zdravého životního stylu,“ řekla ředitelka sdružení Meta Božena Havlová.
Od 9 do 16 hodin si mohli zájemci nechat změřit podkožní tuk (index BMI), cholesterol, krevní tlak a dozvědět se hodně zajímavých informací o zdravém životním stylu.
„Podařilo se nám zajistit firmy, které se zaměřují na výrobky odpovídající zdravé výživě a součástí prezentace je i ochutnávka a poradenství.
Český červený kříž zabezpečil praktické ukázky první pomoci a měření různých hodnot, zájemci zde naleznou i informace o možnostech vhodného využití volného času a o možnostech navštěvovat kurzy snižování nadváhy,“ informovala Havlová.
Během kulturního programu vystupovali písničkář Jan Vodňanský a skladatel Daniel Dobiáš s pásmem o zdraví, své umění předvedla i břišní tanečnice a na závěr zahrál kytarista Jiří Fryč.
„Snažíme se provádět prevenci formou psychodramat a posluchače zapojujeme do programu. Děti se učí formou hry a za správný postup jsou odměňovány drobnostmi ze zdravé výživy. Jsem ráda, že si na naši akci našli cestu nejen školy, ale i mnoho zájemců z řad studentů a dospělých. Osobně jsem toho názoru, že by lidé neměli podléhat různým reklamám a různým tabulkám. Hlavně by měli myslet na své zdraví, aby se v každém věku cítili dobře,“ dodala na závěr Božena Havlová.