DAČICE - Již pátým rokem si tento den připomínají i v Dačicích. Místní Mateřská škola Za Lávkami a Občanské sdružení „Lávky“ připravily na tuto sobotu zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi. V areálu zahrady MŠ Za Lávkami si příchozí mohou ověřit své znalosti o přírodě a zručnost. Pořadatelé mysleli i na zábavu a drobné občerstvení.

TŘEBOŇ - Včera i dnes se v třeboňském kině Světozor promítají pro školy vítězné snímky z Ekofilmu 2006. „Původně jsme plánovali promítání pouze na čtvrtek, ale pro velký zájem se uskuteční i dnes dopoledne. Naše Správa CHKO a BR Třeboňsko na zítra ve spolupráci s Domem dětí, Českým nadačním fondem pro vydru, Informačním a kulturním střediskem Třeboň a mladými ochránci přírody Volavky připravili celodenní program zaměřený zábavnou formou na oslavy Dne Země,“ řekla ekovýchovná pracovnice CHKO Jana Jandová. Přímo v budově DDM v Třeboni se zítra koná hned několik akcí.

„Dopolední akce jsou od devíti do jedenácti hodin. Ve výtvarné dílně s názvem Ejhle–papír! se návštěvníci seznámí s výrobou ručního papíru a se separací a recyklací odpadu. V další místnosti je Nadace pro vydru seznámí s životem vydry říční. Je připraven i hravý test nejen o přírodě pod názvem Nenuda,“ informovala Jandová. Na odpoledne je za příznivého počasí naplánovaná Cesta z města, což je pořad plný her, soutěží a poznávání přírody se startem ve čtrnáct hodin za bistrem U kapra. „V neděli je na zámku v Třeboni Den otevřených dveří v expozici Třeboňsko – krajina a lidé. Tato akce proběhne od čtrnácti do sedmnácti hodin. Na místě bude přítomen i profesionální průvodce, který odpoví na případné dotazy,“ dodala Jana Jandová.