Místní radnice nemyslí jen na mladé, vybudoval se zde i dům pro seniory

„Velkou pozornost jsme věnovali zejména bytové výstavbě. Postavili jsme 100 nových bytů a pro seniory moderní dům s pečovatelskou službou. Na zmodernizovaném náměstí vznikla i nová autobusová zastávka,“ informoval starosta města Petr Nekut.
Nové bytové jednotky přilákaly do města mladé lidi a následně dochází ke značnému nárůstu dětí jak ve školce, tak i v základní škole.
„Všechny byty jsou obsazené a po dlouhé době budeme ve škole opět otevírat dvě první třídy. Připravujeme také opravu staré budovy základní školy,“ řekl Nekut.
Pokud jde o výstavbu nových bytů, plánují Kardašovořečičtí ještě výstavbu menšího domu s pěti byty. Zájem radnice je nyní soustředěn na opravu komunikací a chodníků. Připravuje se výstavba kanalizačních sítí. Velký důraz se klade na intenzifikaci čištění odpadních vod.
„Kardašova Řečice má dvě místní části – Mnich a Nítovice. V první jsme již nový vodovod vybudovali a v minulém týdnu jsme obdrželi dotaci na vodovod v Nítovicích,“ sdělil starosta Petr Nekut.
Celkové náklady na vybudování vodovodu se budou pohybovat okolo 5 000 000 korun. Kromě již zmiňované opravy základní školy je v plánu výstavba nového sportovně turistického centra v blízkosti hřiště. Uvažuje se i o opravě, nebo výstavbě nové, moderní radnice města.
„Šest set let je pro město významné jubileum a já mohu za radnici slíbit, že se budeme snažit občanům pobyt v našem městě co nejvíce zpříjemnit,“ dodal na závěr Nekut.

Foto: Deník/ Josef Böhm