Vytápění nádrží aquaparku u Vajgaru by bylo zatím neekonomické

Ve Světě po podzimním výlovu chybí asi metr vody. Pláž je sice větší, ale zase s ní bude víc starostí.

Jindřichohradecký aguapark zahájí provoz až příští pátek, byť již nyní lidé využívají prostoru ke slunění. „Sice je dnes teplo, ale v noci teplota klesá na 10 až 12 stupňů Celsia, takže voda se ochlazuje. Určitě by nyní nebyla taková návštěvnost, aby se zprovoznění venkovních bazénů vyplatilo. Jenom jejich energetická náročnost se pohybuje kolem čtyř tisíc korun, a to nepočítám platy, úpravu vody a podobně,“ uvedl včera ředitel společnosti Relax Vajgar Petr Cihla.
Již minulý týden začali pracovníci firmy venkovní bazény vypouštět, nyní se čistí a opravují, a teprve pak se napustí. Potom se musí voda upravit, udělat laboratorní rozbor a počkat na výsledky.
Také třeba pláž Ostende u třeboňského rybníka Svět už je přístupná, i když lidé zatím neplatí vstupné.
„Po zimě jsme udělali nutné opravy, hlavně u toalet. Ve Světě teď chybí po loňském výlovu pořád asi metr vody, takže pláž je sice větší, ale zase zarůstá trávou, což znamená víc starostí,“ říká provozovatel Lumír Ebr.
Rušno je už i na Lužnici, byť na hlavní sezonu třeba ve vodáckém kempu pod Klikovským mostem v Suchdole nad Lužnicí teprve čekají.
Nejvíce vodáků většinou vyráží na plavbu první týden v červenci, kdy jsou svátky. „Vodáci už se sjíždějí, ale pořád ještě máme nějaké lodě volné, i když je lepší si zavolat. Vody je poměrně málo, ale dokud ještě teče přes suchdolský jez, tak je to dobré,“ popisuje situaci pracovnice suchdolské půjčovny lodí Jana Brabcová.