Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Most nemá prostřední pilíř, tak lépe zvládne povodeň

PÍSEČNÉ NAD DIJÍ - Včera byl slavnostně za přítomnosti prvního náměstka jihočeského hejtmana Robina Schinko uvedený do provozu most, který poničily záplavy v roce 2002. Nové přemostění řeky a mlýnského náhonu v centru obce na Dačicku je řešeno dvěma mostními objekty. Náklady na výstavbu přesáhly 25 milionů korun.

18.5.2007
SDÍLEJ:

Pohled na nově otevřený most v Písečném nad Dyjí. Na snímku je v rozhovoru první náměstek jihočeského hejtmana Robin Schinko s obchodním ředitelem dodavatelské firmy Ivo Muthsamem, který mu vysvětluje některé technické záležitosti stavby.Foto: Deník/Lenka Novotná

Na opravě dvou mostů v Písečném nad Dyjí se finančně podílela Unie

Jihočeský kraj obnovil předposlední záplavami poškozený most.

„Na dopravní investici v Písečném, vyvolanou následky povodní, se nám podařilo získat pětasedmdesátiprocentní příspěvek od Evropské unie ze Společného regionálního operačního programu. Zbytek je hrazen z rozpočtu kraje. Technické řešení mostu s jednootvorovým průtočným profilem, tedy bez původní středové podpěry, i následné vyčistění břehů Moravské Dyje by v případě povodňových vln mělo zabránit takovému vzdutí vodoteče, které by ohrozilo vlastní konstrukci přemostění i okolní zástavbu,“ uvedl Schinko.
Stavba trvala bez tříměsíční přestávky téměř rok, její součástí byla i přeložka části příjezdové komunikace. „Most už byl před povodněmi špatný a velká voda jeho stav ještě zhoršila. Prakticky se vedle starého vybudoval nový, takže se pořád dalo obcí projíždět. Důležité je, že se prohloubilo koryto, čímž se zvětší jímací schopnost. Most je také výš a nemá středový pilíř, takže se zvýší průtočnost,“ vysvětloval starosta Písečného nad Dyjí Vladimír Macků. Materiál z koryta řeky je zatím uskladněný podél silnice na Slavonice a bude následně použit na připravovanou stavbu přeložky silnice u Slavětína, která by se měla vyhnout nepříjemné zatáčce. Povodně v roce 2002 poškodily na jihu Čech celkem 34 mostů a na opravu zbývá ještě jeden, a to ve Strunkovicích nad Blanicí. „Není to tím, že bychom na něj neměli provedenou přípravu a nebo peníze, ale jsou zde ještě nedořešené věci,“ zmínil Schinko.

18.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Čistírna odpadních vod ve Staré Hlíně.
4

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Volební účast je nad očekávání vysoká, byly i fronty

Jindřichohradecko – Už při pátečním otevření volebních místností čekaly na mnoha místech hloučky voličů.

Když o víkendu bolí zuby, pomohou na pohotovosti

Jindřichohradecko - Když vás o víkendu začnou bolet zuby, pomoc hledejte u lékařů, kteří slouží pohotovost v Jindřichově Hradci a Dačicích.

Děti ze "čtyřky" si zkusily opilecké brýle

Jindřichův Hradec - Policisté se opět vypravili mezi děti v jindřichohradeckých školách a besedovali s nimi o nebezpečí alkoholu a drog.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení