„Naši oblast navštěvuje čím dál více pěších turistů, kteří touží poznat zdejší přírodu a pamětihodnosti. Pro ně jsme se rozhodli vybudovat v letošním roce tři další naučné stezky,“ informoval starosta Nové Bystřice Jiří Zimola.
První ze stezek, na které přispěl Jihočeský kraj částkou 320 000 korun, se bude věnovat 20. století , druhá bude Textilní a třetí Vyznání.
„Naše město ještě přidá zhruba 70 000 korun a tyto stezky budou vždy mapovat určitou oblast nebo historickou část Novobystřicka. Stezka Pamětí povede po místech zaniklých obcí, zde budou informační cedule o dění v těchto místech. Textilní stezka bude podobná a zmapuje textilácké dění v našem okolí. Stezka Vyznání mapuje zajímavá místa, která mají vztah ke křesťanství a ostatním druhům náboženství v naší oblasti,“ řekl Zimola.
Na třech nových stezkách, které doplní již vybudovanou Graselovu, budou umístěny mapy, na kterých získají turisté potřebné informace týkající se vyznačených tras a na náměstí v Nové Bystřici se umístí nová centrální mapa. Na všech informačních místech pro turisty budou též k dispozici nové letáčky.