Na řidiče čeká náročné období zvýšeného provozu, ale i rozkopaných cest

Hlavní tepny obsadily pracovní stroje v J. Hradci, Dačicích i Nové Bystřici.

Včera v Dačicích nastoupily stroje na horní část Palackého náměstí, aby zahájily první etapu kompletní rekonstrukce hlavního tahu na Telč. Celá mimořádně náročná operace potrvá až do 7. října.
Hororová situace však číhá i na řidiče, kteří se Dačicemi propletou a míří na J. Hradec. Mezi odbočkou na Č. Rudolec a Kunžakem je totiž další uzavírka, a to až do 1. června. Úsek se objíždí přes H. Němčice, Studenou a Strmilov.
Také v J. Hradci si motoristé musejí dávat pozor, neboť zábrany už uzavřely Nádražní ulici od křižovatky s Rezkovou ulicí u nádraží po křižovatku u policie. Uzavírka potrvá podle informace pracovníka odboru dopravy městského úřadu Luďka Antuška až do 30. září, přičemž dopravní obsluha má vjezd povolený. Infarktové situace asi budou zažívat v létě řidiči i v Nové Bystřici. Až do září totiž bude rozkopaný hlavní tah od pošty na Slavonice. Již minulý týden zde dodavatelská firma frézovala vozovku. „Je to akce kraje, který zde bude měnit povrch vozovky, my jsme se k tomu přidali a položíme nový vodovod a kanalizaci,“ uvedl starosta města Jiří Zimola s tím, že se vše objíždí přes Potočnou a Hůrky. Ale autobusy mají umožněný průjezd přes Albeř.