Peníze z Evropské unie by mohly pomoci ke vzniku multimediálního centra

Pohled na budovu bývalého pivovaru v Jindřichově Hradci.Bylo navrženo, a městská rada v těchto dnech schválila záměr připravit projekt, který by využil část vlastněnou státem k tomu, aby zde vzniklo centrum, které propojí některé místní instituce a přispěje k rozvoji kulturního a společenského života ve městě.

„Tato část objektu má v současné době opravenou venkovní fasádu a střechu. Je však nutno zcela zrekonstruovat vnitřní části budovy a zde projekt počítá i s finanční pomocí z Evropské Unie,“ dodal Maryška.

Plánuje se, že na realizaci záměru bude kromě města Jindřichův Hradec pracovat i Národní muzeum fotografie (NMF), které sídlí v nedalekém komplexu bývalé jezuitské koleje.

„Pivovar je národní kulturní památkou. Naše muzeum fotografie sídlí v objektu, který patří mezi přední památkové útvary a státní hrad a zámek je třetím největším památkovým objektem v republice. Záměr projektu financovaného z prostředků Evropské unie je propojit zámek a zámecký mlýn s naším muzeem tak, že by se v pivovaru nacházela obdobně obecně prospěšná společnost, jako je Národní muzeum fotografie,“ řekl ředitel NMF Miloslav Paulík. Jak dále informoval, pokud se záměr podaří realizovat, vznikne v Jindřichově Hradci objekt, ve kterém se bude zároveň zájemce vzdělávat, informovat a budou se zde prezentovat jednotlivé významné výtvarné celky, jakými zámek, NMF a zámecký mlýn nesporně jsou. Nové multimediální centrum by mělo podporovat i řemesla. „Pokud se nám společně s městem podaří získat finanční prostředky z unie, nebude již projektu nic bránit,“ dodal.