Rybník Vajgar v J. Hradci je bez vody, z plovárny se stane sportoviště.

„Plovárna jako taková už existovat nebude, ale přejmenovala se na Sportoviště u rybníka Vajgar. Jedná se o chovný rybník, jehož vodu nelze nijak ani chemicky upravovat, aby vyhověla velice přísným hygienickým požadavkům a předpisům na takovéto zařízení. Vloni ani jeden rozbor vody nevyšel dobře,“ uvedl včera vedoucí společnosti Regionsport Bedřich Váňa.
Areál tak bude i nadále sloužit všem návštěvníkům, ale provozovatel již nebude muset upozorňovat milovníky koupání, že voda nevyhovuje. Každý se rozhodne podle svého uvážení.
„K dispozici jsou jako i v minulosti a ve stejném rozsahu kurty na tenis, volejbal a nohejbal, kabinky, občerstvení a podobně. I do druhé sprchy jsme nechali zavést vodu z vodovodního řadu,“ doplňuje Váňa.
Letos, bohužel, koupání ve Vajgaru ani nebude kvůli odbahňování a rekonstrukci česel možné. Voda by měla být totiž alespoň do dvou třetin napuštěna až v srpnu.
Momentálně je otevřeno denně od 10 do 18 hodin a o prázdninách se provoz rozšíří. Vstupné i bez vody ve Vajgaru však zůstává na úrovni loňska, neboť náklady na provoz areálu jsou zhruba stejné, ať se lidé koupou, či ne.