Počítačové kurzy napomáhají znevýhodněným skupinám lidí obstát na trhu práce

Podobné to bylo v K. Řečici, kde se k závěrečnému testu kurzu dostavilo 22 maminek, uspělo 21 účastnic.
„Naším cílem je pomoci znevýhodněným skupinám lidí, jako jsou maminky na mateřské dovolené a nezaměstnaní občané starší padesáti let. Chceme podpořit jejich návrat na trh práce,“ vysvětlila koordinátorka projektů obecně prospěšné společnosti Attavena Eva Kalmíková.

Počítač poprvé

Společnost využívá mobilní počítačovou učebnu a kurzy tak pořádá přímo v místě, kde lidé projevili o výuku zájem. Pro Novou Bystřici a okolí společnost přichystala projekt s názvem Myš není jen pro kočku. „Nezaměstnané zájemce nad padesát let jsme oslovili ve spolupráci s úřadem práce. Z původních 11 účastníků uspělo v závěrečném testu 7,“ informovala Kalmíková. Nižší úspěch starších klientů si organizátoři vysvětlují hlavně tím, že se mnozí setkávají s počítačem vůbec poprvé a je pro ně těžší probranou látku vstřebat. „Lidé nad 50 let nejsou tolik motivováni k účasti v kurzu. Domnívají se, že to bez znalosti informačních technologií už nějak zvládnou,“ dodala.
Momentálně pořádá Attavena podobný kurz v Dačicích, který se podle lektora Jana Mauleho odlišuje. Sešli se zde klienti, u nichž se projevil skutečný zájem o informační technologie. Od září chystá Attavena další kurz pro matky s dětmi, a to přímo v Jindřichově Hradci. Další informace jsou na webu společnosti.