Nejbližším cílem je vykoupit pozemky a vypracovat projektovou dokumentaci.
„V roce 1990 u nás skončil uranový průmysl, textilní závod Modeta se zavřel v roce 1996, a tím přišlo o práci dalších 170 lidí. V současné době zde máme podnik Tebo, ve kterém je zaměstnáno okolo 150 lidí, po padesáti zaměstnancích pracuje v zemědělském družstvu a kovozávodu Namron. Kromě podniku Duha color je zde ještě několik soukromých podnikatelů,“ informoval starosta Nové Včelnice Jaroslav Hřebík.
Novovčelničtí se rozhodli jít cestou, která naláká nové investory, kteří vytvoří další pracovní příležitosti.
„Soustředíme se na vytvoření průmyslové zóny. V současné době probíhá jednání s majiteli pozemků na sjednocení výkupní ceny. Uzavírají se smlouvy o smlouvě budoucí. Nebo se některé pozemky směňují za jiné plochy. Následovat bude žádost o dotaci na vytvoření projektové dokumentace,“ řekl starosta.
Jedná se o plochu okolo 8,5 hektaru, která po vytvoření inženýrských sítí bude skýtat případným investorům všechno potřebné pro zahájení činnosti v této lokalitě.
„Není snad ještě pozdě, ale chtěli bychom dohnat ztráty, které vznikly zánikem průmyslových podniků u nás a v okolí. První podmínkou je to, že budeme vlastníky veškerých potřebných pozemků, abychom mohli zažádat o dotaci na projekt a po jeho vytvoření bude následovat zasíťování pozemků a oslovení případných investorů,“ dodal Jaroslav Hřebík.
Pozornost chce radnice zaměřit i na od roku 1992 uzavřený kulturní dům.
„Velmi aktivně u nás pracují dva kluby důchodců, svaz žen, hasiči a tělovýchovná jednota. Osobně bych uvítal, pokud by se opět podařilo oživit činnost ochotníků a některých dalších, dříve činných sdružení,“ dodal na závěr starosta Jaroslav Hřebík.