Jedenáct hasičských sborů bojovalo v noci na včerejšek s požárem v poli, kde se těží rašelina

„Při požáru škoda nevznikla, uchráněné hodnoty činí 200 000 korun. Příčina události je nadále v šetření,“ informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Alena Horáková.
Na místě se v neděli večer sjelo jedenáct hasičských jednotek, a to z obou okresů. Vedle profesionálů z Třeboně a Trhových Svinů dorazili i dobrovolní hasiči ze Suchdola nad Lužnicí, Č. Velenic, Chlumu u Třeboně, Borovan, N. Hradů, Petřkovic, Hranic, Stropnice a Jílovic.
Od půlnoci na místě zůstali již jen profesionálové k dohašení a dopoledne balili všechny hadice.
Všichni jistě ještě mají na paměti požár, který před několika lety rašeliniště v Hrdlořezích zachvátil a hasičům s vojáky trvalo řadu dní, než plameny zcela zdolali. Přitom padlo plamenům za oběť mnoho hektarů lesa.
„Na místo jsme dorazili jako první a odspoda nahoru prohořívaly hromady vytrhaných pařezů. Byl zde velice špatný terén, kam se nedalo zajet, takže jsme vodu tahali hadicemi asi 400 až 500 metrů. Pak musel přijet i buldozer,“ popisoval noční zásah velitel suchdolských dobrovolných hasičů Václav Hojek.
Na místě se byl také podívat starosta Suchdola nad Lužnicí, kam Hrdlořezy spadají, Jan Kronika: „Oheň naštěstí nešel k lesu jako minule.“