Policisté zažili rušné volné dny, hledali i aktéra nehody, který šel na pivo

Co dělat, když ani majitel auta neví, komu ho vlastně půjčil a kdo boural?

Například ve Staré Hlíně u Třeboně v sobotu odpoledne řidič mazdy nestačil v důsledku rychlé jízdy včas zastavit za před ním jedoucím vozidlem, které dávalo přednost chodci na zebře. Po nárazu odjel a auto odstavil u pumpy v Třeboni, kde ho řidič poškozeného vozidla dojel a zavolal policii. Před jejich příjezdem již šofér mazdy konzumoval na čerpací stanici alkohol. Odmítl vyšetření krve, a tak mu byl zadržen řidičský průkaz.
Obdobný případ se stal v Suchdole nad Lužnicí, ale v neděli po půlnoci, kdy devatenáctiletý řidič renaultu narazil u novinového stánku do sloupu veřejného osvětlení. Ujel, auto zaparkoval o 200 metrů dál na parkovišti a šel do hospody na pivo. Policejní hlídka ho zastihla, když se vracel k autu. Po dechové zkoušce se přiznal jak k nehodě, tak i tomu, že pil i před jízdou.
Také čtyřiačtyřicetiletý řidič peugeotu po nehodě v neděli odpoledne “nadýchal“. U Třeboně jeho vůz dostal smyk a v příkopu se převrátil na střechu. Muži byl na místě zadržen řidičský průkaz.
O rozruch v Českých Velenicích se postaral v sobotu ráno dosud nezjištěný šofér fordu, který narazil do sloupu osvětlení v ulici Československých legií. Utekl, aniž by zkontaktoval majitele auta. Vůz odstavil na parkoviště až jeho provozovatel. Zde bylo zajištěno botičkou a pod stálým dohledem městského kamerového systému. Provozovatel auta podle včera zveřejněné policejní zprávy auto svěřil osobě, o které neznal potřebné údaje. na určení totožnosti.
Víkendová nehodovost na Jindřichohradecku sice nekopírovala celorepublikovou situaci se čtrnácti zbytečně zmařenými životy, ale přesto bylo rušno.
„V okrese se o víkendu stalo čtrnáct nehod se dvěma lehkými zraněními. Ve dvou případech byl prokázaný alkohol. Pokud řidič odmítne zkoušku a odběr krve, čekají ho sankce, jako kdyby konzumoval,“ sdělil včera okresní policejní mluvčí Jaroslav Beran.