„Výsledek je ve finále příznivější, než předpokládal rozpočet,“ informoval místostarosta s tím, že schodek ve skutečnosti dosáhl necelých dvou milionů korun. „Je vidět, že minulá rada města výdajovou stránku rozpočtu vážila. Poděkování a hlavně uznání patří zejména bývalému místostarostovi Václavu Königsmarkovi, který měl tuto oblast na starosti,“ uvedl Vejvar s tím, že schodek mohl dosáhnout mnohem vyšší částky, a to téměř 52 milionů korun. Dodal, že součástí závěrečného účtu města je také zpráva auditora, který se hospodařením města po všech stránkách zabýval. Ta konstatuje, že vše proběhlo v souladu se zákonem o obcích.
Stejně jako u Vajgaru schválili závěrečný účet města i zastupitelé Třeboně.
I zde zpráva auditora, který si vzal pod drobnohled všechny příspěvkové organizace zřízené městem, skončila výrokem „bez výhrad“.
„V loňském roce jsme hospodařili se schodkem přes 14 milionů korun. Město Třeboň je páté nejzadluženější město ze 600 obcí Jihočeského kraje v absolutní výši závazků, a to nás samozřejmě netěší,“ řekl starosta Jan Váňa. „Tento nepříznivý trend bychom chtěli zastavit, protože si snadno dokážeme představit, co by se za peníze, které dáváme na splátky jistin a úroky z úvěru, což činí zhruba 20 milionů korun, dokázalo v našem městě opravit či vybudovat,“ dodal.