Bílá skála u Číměře včera přivítala mladé lidi. Navštíví je ministr Bursík i americký spisovatel Fulghum.

Skauty nečeká jen zábava a skvělé zážitky se svými kamarády, ale také dílna tvůrčího psaní nebo hebrejského tance, přednáška o mladých a drogách nebo diskuze o jaderných elektrárnách pod vedením Martin Bursíka.
Pro 1600 skautů ve věku 15 až 26 let je na tábořišti Bílá Skála nedaleko připraveno přes 300 zajímavých programových bloků: Melodie na cestách, workshop o efektivní komunikaci, inspiromat, FestArt, představení UNICEF, překonání vysokých lanových překážek a mnohem více. To všechno si budou účastníci moci vyzkoušet. Letos poprvé můžou také pozvat svého kamaráda neskauta a ukázat mu, jak to na ObRoku vypadá a co skauting vlastně je.
„Bude pro mne potěšením zúčastnit se akce českých skautů, která pro mne bude velkým dobrodružstvím,“ uvedl americký spisovatel Robert Fulghum, který ObRok navštíví stejně jako Martin Bursík, Jiří Navrátil i mnoho dalších známých osobností v neděli . „Formou intenzivních zážitků s podobně naladěnými lidmi chceme účastníkům nabídnout prostor pro setkávání, navázání nových kontaktů, načerpání inspirace do dalších skautských aktivit i osobního života, prostor pro seberealizaci, předávání zkušeností, ale i konfrontaci rozdílných názorů a hledání společné cesty,“ uvedla Marie Machová, členka přípravného týmu. „ObRok je obrovskou příležitostí, jak motivovat a inspirovat k další činnosti účastníky – mladé lidi, “ řekl Vít Koutenský, člen organizačního týmu.
„Jedu na ObRok, protože si nechci nechat ujít tu báječnou atmosféru s mnoha lidmi stejného smýšlení jako já,“ říká Anna Havlová (22), která se na akci chystá. I většinu dalších účastníků láká setkání se starými i novými přáteli, inspirace a nápady nejen pro skautský, ale i osobní život. Cílem ObRoku je naučit se sdílet nejen nápady, ale i radost ze společně stráveného času se svými kamarády.


(autor je tiskový mluvčí)