Včera pokračovalo vyšetřování zatím nejasného případu jeho smrti. Podle včerejší policejní zprávy přivolaný lékař na místě nestanovil přesnou dobu úmrtí a nařídil zdravotní pitvu. Ta se uskutečnila ve čtvrtek a verdikt zněl, že muž měl poraněnou hlavu a zhmožděný mozek. Podezření ze spáchání trestného činu odstartovalo celou policejní mašinérii vyšetřování a byla nařízená soudní pitva.

Kriminalisté při ohledání místa nálezu těla poblíž objevili pařez, na jehož hraně bylo znát čerstvé sešinutí a biologické stopy mrtvého. Zatím zjišťují, zda pád na pařez mohl být příčinou smrti. „Při jakémkoli podezření na násilný trestný čin se postupuje stejně do chvíle, než se jednoznačně třeba vyloučí cizí zavinění,“ uvedl včera pracovník jindřichohradeckého okresního policejního ředitelství Václav Korbel.

Dodneška visí otazník například nad loňskou březnovou násilnou smrtí devětačtyřicetiletého muže z ubytovny na sídlišti Vajgar, který byl nalezený v pokoji v tratolišti krve s rozbitou hlavou. Policistům na Jindřichohradecku se také dosud nepodařilo najít pohřešovanou důchodkyni Miladu Bezemkovou z Kardašovy Řečice, která před rokem a půl záhadně zmizela od nedovařeného oběda. Nepomohlo ani televizní pátrání.