Místo nahlášených 39 pejsků se jich nakonec dostavilo o dost více. Voříškiády a doprovodných soutěží se zúčastnilo 62 pejsků a někteří lidé přijeli se svými pejsky jen okouknout, jak to na takové psí akci vypadá.

Soutěž začala přehlídkou pejsků s průkazem původu, letos se mohli tito pejsci zúčastnit poprvé. Po nich následovala přehlídka pejsků z útulku v Malém Jeníkově a ze slovenských útulků Komárno a Trnava. Pejsci se chovali vzorně a snažili se zaujmout případné nové majitele. Paní Yvone Neumanová, která slovenské pejsky přivezla, o každém pohovořila a představila ho. I z těchto pejsků byli na konci vyhlášeni tři nejkrásnější.

Pak následovala přehlídka pejsků čistokrevných, ale bez průkazu původu, a po nich už klasičtí voříškové. Zde bylo pejsků nejvíce, tak jsme jen litovali, že nebyli rozděleni do kategorií i podle velikosti, aby bylo i více vítězů, neboť všichni pejsci byli kouzelní a každý něčím jedinečný. Ale pro svého paníčka je stejně ten jeho pejsek nejkrásnější a také si ho tak cení.

Přestávka, která byla nutná k domluvě poroty, jak bude vypadat vyhlášená trojice pejsků v každé kategorii, byla vyplněna ukázkou výcviku pejsků.

Někdo využil přestávky k odpočinku, někdo k občerstvení a doplnění sil a naši psí útulkoví svěřenci si užívali pozornosti a mazlení.

Poté se lidé i pejsci nadšeně vrhli do soutěžení. Jako první se utkali dva psí veteráni, pejsek Vilda z jeníkovského útulku a fenka Nela. Následovaly soutěže o nejmenšího a největšího psa výstavy.

Dále se ukázali šikulové k kategorii „Ukaž, co umíš“, kde páníčci se svými psy předváděli jak prvky výcviku, jako jsou sedni, pac, lehni, tak i prvky z dogdancingu, tedy tance se psy – výskoky, proskoky, slalom mezi nohama páníčka a podobně.

Na řadu samozřejmě přišly i děti, ukázaly, jak to s pejsky umí a svoje miláčky nám představily.

Další disciplínou bylo maškarní. Psi i majitelé měli krásné a nápadité masky. Dokonalost a pečlivá příprava se projevila zejména u paničky převlečené za vlka a irském setrovi, který šel za Karkulku. Jiné masky byly pojaty velmi vtipně jako třeba hladkosrstý pejsek převlečený za pudla aprikot. Výroba masek byla záležitostí všech věkových kategorií, některé vyráběly babičky, maminky či sestry soutěžících a masku pejska – posledního jednorožce dokonce dcera soutěžícího.

Další soutěž byla podoba psa a psovoda. Někdo se svým pejskem zvolil stejný převlek, někteří ladily barvou vlasů a oblečením k pejskově srsti a jiní vsadili na stejnou povahu. Mezi tím mohli diváci i soutěžící hlasovat o nejsympatičtějšího pejska publika. I zde bylo vidět, že každý má jiný vkus a líbí se mu jiný druh psa, ale nakonec byl přece jen stanoven pejsek s největším počtem hlasů.