Českobudějovické Ředitelství silnic a dálnic opraví 115 kilometrů "kolejí"

 

Nejdelší Kaplice

„Výsledek bude velice uspokojivý s ohledem na nadcházející zimu, tedy pokud nám to počasí dovolí,“ řekl včera k rozsáhlé akci ředitel ŘSD České Budějovice Josef Pešl s tím, že by rád požádal řidiče o velkou trpělivost.
Nejdelší úsek, který se bude opravovat, je část mezinárodní silnice před Kaplicí. „Zde se jedná o délku čtyři a půl kilometru,“ upřesnil vedoucí údržby Tomáš Voráček a dodal, že na výpadovce do Rakouska se začne pracovat od pondělí do začátku listopadu.
„Opravovat se bude vždy část komunikace v délce tři sta až pět set metrů střídavě v jízdních pruzích. Dopravu bude řídit personál s vysílačkami, v noci pak na některých místech semafory,“ doplnil Voráček.

Ucpané regiony

Pro řidiče bude lepší se v nadcházejících týdnech úplně vyhnout „jedničkám“ na Jindřichohradecku a Táborsku, kde je naplánováno nejvíc rekonstrukcí povrchů silnic.
„Například na úseku Třeboň – Stará Hlína se pracuje už od zítřka,“ upozornil včera Voráček řidiče. Ještě do konce měsíce se stavební firmy vrhnou na silnici z Kardašovy Řečice do Velkého Ratmírova anebo na Táborsku budou komplikovaná dopravní omezení na tahu z Tábora do Písku.

Pozor na E55!

Řidiče na mezinárodní silnici I/3 neboli E55 z Českých Budějovic do Prahy čekají na Táborsku ještě další dopravní komplikace. V Sezimově Ústí se kvůli opravě povrchu vozovky od poloviny října uzavře jeden jízdní pruh. Dopravu tu výrazně zpomalí kyvadlový provoz.
Opravovaný úsek měří 1,3 kilometru a částečná uzavírka potrvá od čtvrtka 18. října do čtvrtka 15. listopadu. V této oblasti to ale zdaleka není jediný zádrhel.
Poblíž táborské kruhové křižovatky u Nového hřbitova je provoz po obchvatu města stažen ze čtyř pruhů jen do dvou kvůli stavbě nového železničního mostu.
Situace tu bývá kritická. Po silnici E55 na Táborsku totiž denně projede řádově 30 000 automobilů.

Rozsáhlý projekt

„Je to první takto velká akce v jižních Čechách, která vlastně probíhá v celé republice. Dalo by se říci, že to je podobná akce jako Kulový blesk,“ uzavřel ředitel českobudějovické pobočky ŘSD Josef Pešl.
Táborský deník bude pravidelně o termínech a místech dopravních omezení čtenáře informovat.