Žákyni ze školy z Maredova vrchu hledá policie. Pomůže rodičům veřejnost?

Šestnáctiletá Sandra Kopáčková z Blanického předměstí odešla 27. dubna v půl deváté večer z domu a od té doby o ní rodiče nevědí. Dostávají jen kusé informace od kamarádky Sandry, ze kterých ale nejsou moc moudří.
„Hned na začátku mi poslala SMS zprávu, že je v Praze a nechce se vrátit. Nedávno mi ale její kamarádka řekla, že s ní mluvila někde v Třebíně, že tam Sandra bydlí u kamarádky, pro kterou i pracuje. Ale kde vzala kamarádku v Třebíně, netuším,“ řekla nám včera matka pohřešované dívky Božena Telváková, která má strach, aby její dceři někdo neubližoval nebo ji nevydíral.
S otcem své dcery se dokonce vydali do Prahy, informace je zavedly na sídliště v Chodově, ale stopa dál nevedla. „ Už nevíme, co máme dělat. Holka se doma špatně neměla, pravda, otec je trochu přísnější, ale zkrátka se bojíme ji pouštět po nocích ven jako chodí její kamarádky. Učení ji také moc nešlo, škola ji nebavila. Možná to jsou důvody, proč z domu odešla,“ míní matka školačky, která by v září měla nastoupit do učení a která z domu neodešla poprvé.
V ten večer, kdy svou dceru viděla matka naposledy, se nechala přemluvit a pustila Sandru ještě na hodinu ven. Vrátit se od kamarádky Kristýny měla v půl desáté, ale už se tak nestalo. „Kristýna nám ale tvrdí, že s ní vůbec nebyla, přestože byla o pár dní později viděna v tričku, které měla ten večer Sandra na sobě. To se nám zdá divné. Když jsme se jí ptali, Kristýna nám tvrdila, že se jí natolik líbilo, že odjela do Prahy si ho koupit,“ říká matka s nedůvěrou v hlase. Policie i rodiče žádají veřejnost o pomoc při hledání Sandry Kopáčkové. Dívka má středně vysokou postavu, měří mezi 160 a 170 centimetry, má hnědé oči a hnědé rovné vlasy na ramena. Naposledy byla viděna v modrých riflových kalhotách, tričku a šedých sportovních teniskách. Svým zevnějškem budí dojem, že je jí víc než 17 let. Informace je možné sdělit policii na č. 974 238 700 nebo na tísňovou linku 158.