První ročník je za námi. Nyní náš čeká přelomový ročník, který ukáže, zda je liga zajímavá a přeživší.
O tom zda je to tak, nám již mohla dát odpověď první letošní soutěž v Horních Němčicích. A zde byla účast a výsledky velmi dobré.

Horní Němčice
Na startu se sešlo 15 družstev mužů a 3 družstva žen. Soutěž byla zařazena jako noční a proto 1. kolo bylo jakési zkušební, o velmi hodnotné věcné ceny. Zde patří velké poděkování pořadatelům z SDH Horní Němčice, protože takové množství věcných cen se na soutěžích nyní moc nevidí.

Zde se navíc v 1. kole zrodil fantastický výsledek, kdy družstvo SDH Horní Meziříčko „A" zaběhlo čas 17,84 s, a to v systému "hrbáč", tedy rozhazování hadic. Nejedná se o „hurá systém", kdy se vše spojí na základně a pak se jen běží se spojenými hadicemi, tak jak se provozuje hasičský sport v okolních soutěžích. Zde jde hlavně o přesnost načasování spojů za běhu a spolupráci a sehranost členů týmu při samotném zásahu.

Dosažený čas se dokonce dle moderátora soutěže řadí na 1. místo v historii v celé České republiky. I toto hodnocení je velkým oceněním pro celou JHHL, že zde jsou dosahovány takové výsledky.

Samotná soutěž o body do JHHL začala po 22. hodině. Zde se ale i vzhledem k přetrénování či přemotivování mnoho kvalitních týmů, které budou bojovat o nejvyšší příčky v letošním ročníku ligy JHHL, dopustilo chyb a tak body braly týmy, které ani na umístění tak vysoko nepomýšlely.

I v tomto je liga JHHL výjimečná. Je dramatická hned od počátku. Po velkém boji o prvenství se nakonec v kategorii mužů umístili na 1. místě borci z Markvarce (okr. PE), kteří si odvezli krásné poháry a velmi hodnotný Putovní pohár. Ten předal starosta Horních Němčic osobně. Na druhém místě se umístilo družstvo z Pacova (okr. PE) a na třetím místě vítěz 1. ročníku JHHL, družstvo z Horního Pole. I tento výsledek je nejlepší pozvánkou na 2. kolo JHHL, které se koná právě v Horním Poli již tuto sobotu večer, jako noční soutěž. Jak je vidět na výsledcích, tak liga JHHL je otevřená a je tak zajímavá, že sem zajíždějí bojovat i týmy z Vysočiny.

I z tohoto důvodu se uvažuje, že by se další ročník rozšířil hostováním v jiném okrese například v Pacově, který již po skončení 1. ročníku měl zájem pořádat soutěž v rámci JHHL.

V kategorii žen se na 1. místě umístilo obnovené družstvo žen domácích borkyň z Horních Němčic. Na 2. místě se umístilo družstvo žen, vítězek 1. ročníku JHHL z Dolního Žďáru, a na třetím místě družstvo žen ze Studené. Ty i přes velkou chybu při útoku a při „zamotání a zauzlování" hadic za velkého hecování moderátora večera útok nevzdaly a bojovaly a za velkého potlesku mnoha diváků útok dokončily. Jiří Novák