Stanislavu Heřmánkovou, která nyní zastává funkci zástupkyně vedoucí, nahradila Lenka Pavlatová.

Bližší informace nám poskytl jednatel společnosti Sportrelax JH Zdeněk Turyna.

„V žádném případě není důvodem změny špatná práce paní Heřmánkové. Nenazval bych to ani výměnou, ale spíše rozšířením vedení plavecké školy,“ uvedl.

Důvody jsou podle jednatele společnosti především ekonomické.

„V poslední době některé školy přestaly navštěvovat plavecké kurzy. Zároveň stagnovaly i nábory do plavecké školy. Dochází tak ke snižování tržeb, a přitom plavecká škola je jedním z kamínků, které budují ekonomiku bazénu,“ vysvětlil.

Lenka Pavlatová tak má podle slov Zdeňka Turyny přinést do provozu školy nový vítr.

„Jejím úkolem bude propagovat plaveckou školu navenek, získávat nové zákazníky a rozšiřovat nabídku plaveckých kurzů. Stanislava Heřmánková se bude nadále orientovat na plavecký výcvik, její zkušenosti jsou k nezaplacení,“ dodal.

Plavecká škola v současné době organizuje plavecké kurzy pro školy, plavání pro kojence a batolata a odpolední výukové kurzy pro děti. Ty jsou určeny jak dětem, které ještě plavat neumí, tak i těm pokročilejším.

Právě v oblasti plaveckých kurzů pro děti cítí vedení společnosti rostoucí konkurenci dalších subjektů.

„Plavecký klub, který je zaměřený na závodní plavání, začíná přebírat i základní plaveckou výuku. Stejně tak vyučuje plavání i TJ Slovan. Myslím si však, že k výuce plavání jsou potřebné určité zkušenosti. A ty naši instruktoři mají,“ podotkl Zdeněk Turyna.

Na plaveckém výcviku v jindřichohradeckém bazénu se podílí celkem osm instruktorů včetně Lenky Pavlatové a Stanislavy Heřmánkové. Ty pak navíc pracují i ve vedení plavecké školy.