Vysílání poběží nonstop 24 hodin denně a programová nabídka se bude doplňovat postupně. Diváci ji najdou na analogovém kanále kabelu E8, ale ladit ji nebudou muset, protože jim automaticky naskočí místo slovenské stanice STV 2, která měla malou sledovanost. Jak upřesnil spolumajitel společnosti Miroslav Dobeš, v krátkém čase by se měla JHTV objevit i v digitální kabelovce.

Čím tedy své páteční vysílání JHTV zahájí?
Začneme Zpravodajským magazínem, který 15 let bez přerušení vychází vždy v pátek. Jsme moc rádi, že se přesně po třinácti měsících vracíme do kabelové televize a tím i na jindřichohradecké obrazovky. Vysílat budeme pravidelné rubriky v pravidelných časech, což je i podmínkou licence.

Na co se tedy mohou diváci těšit?
Již zmíněný Zpravodajský magazín bude vycházet v pátek v 18 hodin. Každý všední den se ve vysílání ve 20 hodin objeví aktuální reportáž, souhrn z týdne pak v pátečním magazínu. Nyní tedy začínáme, ale program budeme postupně vylepšovat. Diváci uvidí videotextové smyčky, tedy jakési noviny na obrazovce, počítáme se zveřejňováním programů akcí, pozvánek na kulturu a sport. Až bude programová nabídka kompletní, budou moci sledovat diskusní pořady, záznamy celých sportovních utkání, aktuální denní zpravodajství. Chystáme besedy k aktuálním tématům či se zajímavými lidmi. Připravujeme také pořad Představujeme vám, kde chceme prezentovat různé spolky, organizace, ale třeba i zajímavé domy a stavby. Ve vysílání bude i rubrika Bez komentáře, tedy například natočené materiály třeba z majálesu, vynášení smrtky a podobně.

Určitě máte v zásobě spoustu natočeného materiálu, i z doby zmíněné třináctiměsíční kabelové pauzy, využijete jej do vysílání?
Samozřejmě, že se tam ohlédnutí za uplynulými událostmi také objeví. Nejpozději od listopadu chceme také zařadit retro rubriku, takže se ve vysílání objeví vedle aktuálních zpráv také ty 15 let staré, tedy i já o třicet kilo lehčí.

Obsáhnout čtyřiadvacetihodinové vysílání nebude jednoduché, rozroste se vám pracovní tým?
Ano, jako šéf redakce nastupuje na plný úvazek Blanka Horčičková, která zatím pracovala na částečný. Pokud jde o moderátory, tak spolu se mnou zůstává Lenka Radkovičová a chystáme i novou moderátorskou tvář – dívčí. Externě a intenzivně s námi začíná vedle stálého kameramana a střihače Pavla Kofroně pracovat také Zdeněk Šlechta.

Jednou z podmínek města při výběrovém řízení bylo i internetové zpravodajství. Jak je na tom JHTV v tomto směru?
Do čtrnácti dnů spustíme webovou verzi, která půjde rovněž v reálném čase, jen s dvanácti sekundovým zpožděním, jak máme vyzkoušeno.