Podle informací zdravotnického zařízení dorazily na sobotní termín až tři stovky lidí, z toho většina bez registrace. Atmosféra byla dusná, lidé se mezi sebou hádali a nechybělo málo ani k fyzické potyčce. Někteří zájemci o vakcínu dokonce vulgárně nadávali zdravotnickému personálu.

„Lidé se chovali neukázněně a došlo ke kolapsu systému. Vakcíny máme připravené podle registrovaných lidí a samozřejmě něco navíc. Očkovací látky je dostatek a podle zájmu otevřeme i další termíny, dostane se na každého,“ uklidnila hlavní sestra jindřichohradecké nemocnice Dana Velimská s tím, že zdravotníci potřebují předem vědět, kolik lidí na očkování dorazí, aby mohli připravit očkovací látku a mohli vakcinovat plynule.

Městský úřad v Jindřichově Hradci. Ilustrační snímek.
Volby v Jindřichově Hradci platí, už je známý termín ustavujícího zastupitelstva

Další termín očkování vypsala nemocnice na sobotu 29. října od 8 do 16 hodin. Je určený už pouze pro registrované. „Starší lidé, kteří neumí obsluhovat internet, mohou například oslovit svého praktického lékaře nebo rodinné příslušníky, kteří jim s registrací pomohou,“ poradila Dana Velimská. Centrální rezervační systém je dostupný na adrese https://registrace.mzcr.cz/