Původní zprávu o tom, že březnové číslo zpravodaje bude poslední, jež v lednu pronikla z městského úřadu, vzápětí vedení radnice s politováním dementovalo. Přiznalo ale, že počítá s jeho novou podobou i možným „zeštíhlením“, protože kromě aktuálních tipů na daný měsíc, například v podobě kulturního kalendáře, obsahuje číslo vesměs staré zprávy.

Debata kolem budoucnosti městského zpravodaje se rozvinula i na únorovém zasedání zastupitelů, kterou otevřela Sabina Langerová (SZ NK).
„Zpravodaj bude pokračovat, ale vyšla nám za něj neúměrná částka. Připravujeme proto výběrové řízení za lepších a levnějších podmínek. Bude mít novou formu, ale hledáme cesty ekonomicky únosné při zachování kvality a rozsahu,“ odpověděl starosta Stanislav Mrvka (ČSSD) s upozorněním, že právě kvůli výběrovému řízením může nastat situace, kdy dojde k měsíční prodlevě.

Možný výpadek dubnového čísla potvrdil starosta i na tiskové konferenci minulý čtvrtek: „Rozesíláme poptávkové řízení a bude záležet na rychlosti reakcí firem.“ Dubnové číslo je ale součástí poptávky. Podle starosty ale občané informace o dubnových akcích ve městě i tak dostanou, protože leták bude k vyzvednutí například na Střelnici, zveřejněny budou i ne webu města. Co se týče inovací zpravodaje ale nejsou zajedno ani zastupitelé. Svým osobním názorem se na již zmíněném únorovém zasedání například netajil Vladislav Burian (SNK ED), který míní, že by si město mělo ponechat vydávání zpravodaje i nadále ve své režii.

Připomněl, že loni jeho vydání vyšlo město zhruba na 170 tisíc korun a prodejem a na reklamách se do městské kasy vrátilo 133,5 tisíce korun. „Měla by se zachovat forma i prodejnost. Vždyť dnes 5 až 10 korun není ani cena zmrzliny,“ dodal.

Dále zmínil, že pokud město hodlá šetřit na tiskovinách, mělo by zvážit i další vydávání takzvaných Radničních novin za 80 tisíc korun ročně, které v minulosti vycházely v regionálních periodikách. „Město má tiskovou mluvčí, takže se informace objevují v tisku aktuálně,“ odůvodnil Burian.