Od 13. května bude z důvodu opravy fasády budovy čp. 37 - státní okresní archiv částečně uzavřena Vídeňská ulice.

Vídeňská ulice se uzavře ve směru jízdy z centra. Řidiči veškerých vozidel, kteří budou vyjíždět od vajgarského mostu, tak budou muset volit objížďkovou trasu přes Václavskou ulici, kolem starého vjezdu do nemocnice a Zborovskou zpátky do Vídeňské.

Zborovská ulice, kudy objížďka vede, se má během května začít také rekonstruovat. V objízdné trase by ale opravy překážet neměly, práce ve Zborovské budou rozdělené na etapy a tou první bude "zadní" část ulice mezi 28. října a ulicí U Nemocnice.

Opravy Zborovské ulice mají vypuknout už 6. května. Ulice 28. října bude následovat příští rok.
Opravy ulic Zborovská a 28. října spolykají přes 70 milionů. Brzy vypuknou

S objížďkou kolem starého vjezdu do nemocnice musejí počítat také pasažéři autobusů MHD, které budou vyjíždět z města směrem na sídliště Vajgar.

„Uzavírka části Vídeňské ulice je stanovena od 7. hodiny ranní pondělka 13. května až do 12. července letošního roku,“ konstatovala mluvčí městského úřadu Karolína Bartošková.

Jen kousek odtud, na nábřeží Ladislava Stehny, čeká řidiče další omezení. Ve druhé polovině května začne předláždění jednoho jízdního pruhu, což si vyžádá omezení v podobě kyvadlového průjezdu. Zde mají práce trvat jeden měsíc, více o nich jsme psali zde:

Předláždění části nábřeží Ladislava Stehny se posouvá o několik týdnů.
Předláždění nábřeží v Hradci se posouvá na nový termín, vybrala se jiná firma
Části silnice na nábřeží Ladislava Stehny v Jindřichově Hradci jsou ve velmi špatném stavu, o čemž se přesvědčí tisíce řidičů denně.
Tankodrom na nábřeží v Hradci brzy opraví. Kostky ale zůstanou

Uzavírka.Uzavírka.Zdroj: archiv města

Objízdná trasa.Objízdná trasa.Zdroj: archiv města