Renata Faltejsková z ABBBA Consulting uvedla, že spolupráce města a Corrency má za cíl podpořit místní kulturu a navýšit počet turistů směřujících do Jindřichova Hradce.

„Zapojit se může kdokoliv nad osmnáct let s trvalým pobytem v České republice. Registrovaní poté budou mít možnost získat finanční příspěvek z rozpočtu města a využít ho ve vybraných kulturních objektech do tří měsíců od obdržení, nejpozději však do 31. prosince 2024. Tříměsíční lhůta pro uplatnění začíná běžet prvním dnem v měsíci bezprostředně následujícím po registraci,“ popsala.

Město vyčlenilo 800 tisíc korun, které se tímto způsobem rozdělí mezi 4 tisíce Čechů.

Otevírání lázeňské sezóny v Třeboni nabídlo bohatý program.
Lázeňská sezóna v Třeboni je otevřená. Program nabídl koncerty i ohňostroj

„V rámci pilotního projektu budou registrovaným rozděleny elektronické correnty v hodnotě 200 korun. Díky nim budou moci ušetřit až 50 % při platbě za vstup nebo za upomínkové předměty v subjektech Vzdělávacího a kulturního centra Jindřichův Hradec. Konkrétně jde o Hvězdárnu a planetárium prof. Františka Nušla, Dům gobelínů, kulturních tradic a řemesel a Muzeum fotografie a moderních obrazových médií,“ upřesnila Renata Faltejsková.

Starosta města Michal Kozár okomentoval: „Jindřichův Hradec je skvostné město, plné historie a kultury, které si turisté nemohou nechat ujít. Projekt Corrency je naší výzvou a zároveň pozvánkou pro naše občany i návštěvníky města, aby prozkoumali bohatství našeho kulturního dědictví. S touto výhodou mohou zažít naše planetárium, Dům gobelínů a Muzeum fotografie a moderních obrazových médií s výraznou slevou. Těšíme se, že přivítáme jak naše občany, tak i nové návštěvníky.“

Smetanománie aneb Muzejní noc s Bedřichem v Muzeu Jindřichohradecka.
Do Jindřichova Hradce se vrátil Bedřich Smetana. Navštívil muzejní noc

Jak correnty uplatnit?

Občané se musí zaregistrovat na stránkách projektu jhradec.corrency.cz. Na zadané telefonní číslo obdrží unikátní kód, se kterým provedou první platbu, nebo uvedou u obchodníka na pokladně číslo občanského průkazu. Nutné je si vybrat ze seznamu registrovaných kulturních míst, u kterých chtějí correnty uplatnit. Tento seznam je aktualizován na webu projektu https://jhradec.corrency.cz/.

„Projekt v Jindřichově Hradci ukazuje univerzálnost Corrency. Běžně se do projektu zapojují především obchodníci, ale v tomto případě pomáhá podpořit i kulturní instituce. Těm k účasti na projektu stačí jen mobilní telefon nebo počítač. Nejdřív se zaregistrují na stránkách projektu a pak přijímají platby pomocí SMS nebo prostřednictvím webového rozhraní Corrency. Zbylou částku v korunách obdrží na svůj účet v bance již následující pracovní den,“ vysvětlil fungování z pohledu obchodníka Petr Stuchlík, ředitel projektu Corrency.

Registrace pro návštěvníky kulturních památek: https://jhradec.corrency.cz/

Kde lze slevu uplatnit: https://jhradec.corrency.cz/prehled-obchodniku/

Zahájení orientační soutěže Veteráni Jindřichohradeckem 2024.
Veterány zaplnily náměstí v Hradci. A že se bylo na co koukat

O Corrency

Corrency je transakční systém pro efektivní a transparentní využití veřejných financí. Municipalitám poskytuje cílené řešení na podporu lokální ekonomiky a šetří v průměru 72 % nákladů za administrativu spojenou s distribucí finanční podpory. Pilotní projekt úspěšně proběhl v roce 2021 v Kyjově. Následovaly další dva projekty v městských částech Prahy v roce 2022. Za uplynulý rok 2023 se projekt Corrency skokově rozrostl o dalších 11 projektů po celé republice, od Aše až po Ostravu.