Ačkoliv na počátku května měly začít práce na předláždění frekventovaného jindřichohradeckého nábřeží, bude to nakonec jinak. Firma Dopravní stavby HP Bohemia z Boršova nad Vltavou, která měla opravy původně provést, odmítla podepsat smlouvu s městem. Rada města proto schválila její vyloučení ze zakázky a zároveň i výběr nového zhotovitele.

Předláždění části silnice na nábřeží tak nově provede společnost SATES ČECHY z Telče, a to za cenu 1,29 milionu korun bez daně. Zakázka tím o třetinu podražila, původně schválená firma měla od města dostat zhruba 837 tisíc korun bez DPH.

Opraví se jen rozbitý pruh

Mluvčí města Karolína Bartošková přiblížila, že opravovat se bude úsek nábřeží v místě od autobusových zastávek u Rybniční ulice až téměř ke křižovatce s Růžovou u památníku letců.

„Práce konkrétně proběhnou v pravém jízdním pruhu ve směru od mostu mezi velkým a Malým Vajgarem, tedy v tom blíže k vodní hladině. Řešit se bude zhruba osmdesát procent zmíněného úseku. Kromě předláždění by mělo dojít také k opravám rozviklaných obrubníků u autobusových zastávek a případně i revizních šachet kanalizace a kanálů,“ popsala.

Zdroj: Deník/Adam Hudec

Jak Deník informoval už dříve, nejedná se o velkou komplexní renovaci nábřeží. Řešit se bude pouze předláždění problémových a propadajících se míst, dlažební kostky budou řidiče trápit i nadále. Více jsme o tom psali zde:

Části silnice na nábřeží Ladislava Stehny v Jindřichově Hradci jsou ve velmi špatném stavu, o čemž se přesvědčí tisíce řidičů denně.
Tankodrom na nábřeží v Hradci brzy opraví. Kostky ale zůstanou

V souvislosti se změnou zhotovitelské firmy dochází i k posunutí termínu prací. Jeho začátek byl původně stanovený na 6. května, práce však nově začnou až ve druhé polovině května. Na provedení úprav bude mít firma jeden měsíc.

Řidiči se tím pádem musejí připravit na jistá dopravní omezení. Protože nábřeží, jedna z nejvíc frekventovaných silnic ve městě, by se kompletně uzavíralo jen těžko, bude se provoz během stavby řešit pravděpodobně kyvadlově.