Znovu se proto k volbě nového vedení města vrátí za dva týdny, tedy 24. listopadu.

Po složení slibu všech 29 přítomných zastupitelů bylo rozhodnuto o volbě veřejné, ČSSD byla proti. Ta ale svůj návrh na starostu i 1. místostarostu podala jako jediná. Stanislav Mrvka i Bohumil Komínek prohlásili, že jsou zmíně posty ochotni přijmout. Pro oba zvedli ruku pouze jejich spolustraníci, 14–členná pravicová koalice byla proti, kandidáti sami spolu s komunisty a TOP 09 se zdrželi hlasování. Návrh na 2. místostarostu nepodal nikdo.

Zatímco ČSSD svým počínáním dala najevo, že je připravena převzít odpovědnost za vedení města, pravicová koalice po zvážení šancí své návrhy ani nepodala. „Dnes by jakýkoliv návrh neměl šanci projít,“ odůvodnil vyjednavač ODS Bohdan Soukup. Vyjednávání totiž nakonec skončilo na stanovisku dvou zastupitelů za TOP 09, kteří svým prohlášením jasně deklarovali, že „kosmetické“ úpravy ve staronové koaliční radnici nepodpoří.

„Jsme pro změnu a připraveni dále jednat o široké koalici. Nikoliv ale se superstranou, ale se čtyřmi zvolenými stranami,“ uvedl Vojtěch Duba. „Jako politici jsme zklamali a stydím se, že se nám to nepodařilo dotáhnout,“ řekl Deníku Stanislav Mrvka. Jak však všichni potvrdili, opět nyní usednou za jednací stůl a budou hledat dohodu.

V anketě u článku můžete hlasovat, koho byste viděli rádi na postu starosty v Jindřichově Hradci.

Ve čtvrtek hodinu před zahájením ustavujícího zasedání zastupitelstva dorazilo e-mailem prohlášení TOP 09, které přonášíme:

Prohlášení zastupitelů J. Hradce zvolených za TOP 09, které do redakce Deníku dorazilo jen hodinu před zasedáním čtvrtečního zastupitelstva.