Firmy nyní začnou pracovat na zakázce, jejímž předmětem jsou stavební práce, dodávky a služby spočívající v adaptaci sladovní části pivovaru na multikulturní centrum a v obnově a stavebních úpravách pivovaru – národní kulturní památky.

„Povedlo se dokončit výběrové řízení na rekonstrukci pivovaru, takže dnešním dnem si stavbu převzali zhotovitelé,“ potvrdil jindřichohradecký starosta Michal Kozár.

Veřejná zakázka je podle jeho dalších slov členěna na dvě části, a to multikulturní centrum a pivovar. „Vysoutěžená částka je 497 milionů korun. Dotace jsme získali dvě a jejich celková částka je 245 milionů korun,“ doplnil starosta Kozár.

Na opravu pivovaru získalo město dotace ze Státního fondu podpory investic v max. výši 164 639 357,92 Kč a z Ministerstva průmyslu a obchodu ve výši 80 000 000 Kč.

Připomeňme si, že rada města 30. dubna schválila zadání veřejné zakázky nazvané NOVÁ EPOCHA PIVOVARU PÁNŮ ZLATÉ RŮŽE účastníkovi zadávacího řízení "ARCHEON-AUBÖCK - Nová epocha pivovaru v Jindřichově Hradci", vedoucí společník: ARCHEON Stavby s.r.o., Praha 9, druhý společník: Auböck s.r.o., Boršov nad Vltavou za cenu 497 763 630 korun bez daně.

Pivovar je v současné době ve zpustošeném stavu, a to i následkem rozsáhlého požáru. Ilustrační foto.
Za kolik si můžete pronajmout pivovar a restauraci? Hradec zveřejnil podmínky

Pojektový vedoucí společnosti Auböck Tomáš Malecha v pondělí uvedl: „Dnešním dnem jsme převzali staveniště a zahajujeme tedy stavbu. Máme na starosti kompletní rekonstrukci a práce jsou naplánovány do konce roku 2025.“

V současné době jsou také na městské úřední desce vypsány záměry na pronájem pivovaru a restaurace. „Naším cílem je, aby tyto akce běžely souběžně právě se stavbou. Zájemci si tak budou moci se zhotovitelem upřesnit požadavky. Každý zájemce může podat nabídku na oba prostory určené k podnikání současně. Nabídka ale v takovém případě musí být podána samostatně jak pro pivovar, tak pro restauraci. Počítáme s tím, že celý objekt by měl být v provozu od roku 2026,“ vysvětlil Michal Kozár.