„Letošní ročník se uskuteční v novém multifunkčním pavilonu P – největším a nejmodernějším prostoru brněnského výstaviště, vybaveném veškerou infrastrukturou a komfortním zázemím pro vystavovatele i návštěvníky. Orientaci návštěvníků usnadní nejen tradiční uspořádání podle mapy ČR, ale nově také produktové členění veletrhu například cykloturistika, turistika, historické památky, lázně, golf, technické památky a další,“ informovala zaměstnankyně informačního centra v Jindřichově Hradci Marcela Štolbová.

Město Jindřichův Hradec se bude prezentovat ve společné expozici s Jindřichohra­deckými místními drahami a také s městy České inspirace v expozici Czech Tourismu.

„Pro návštěvníky veletrhu bude připraveno velké množství propagačních materiálů o městě a okolí, mnoho tipů na ubytování, stravování, cyklomapy, tipy na výlety a pozvánky na tradiční kulturní akce,“ sdělila také Štolbová.

Dále budou prezentovány všechny významné turistické atraktivity jako Státní hrad a zámek, Muzeum Jindřichohradecka, Národní muzeum fotografie.

Jindřichův Hradec bude propagovat aktualizovanou verzi publikace „Kudy kam na Jindřichohradecku“ v pěti jazykových mutacích s lákavými nabídkami, jak nejlépe strávit čas ve městě a okolí. Na pultě naleznou návštěvníci veletrhu i novinku – tématicky zaměřený propagační materiál Toulky Jindřichohradeckem. Veletrh bude zpřístupněn pro odborné návštěvníky ve čtvrtek a v pátek a letos poprvé pro širokou veřejnost již v pátek od 14 hodin.

Doprovodný program na pódiu pavilonu P poběží po celé čtyři dny.

Na návštěvníky veletrhu se těší pracovnice Informačního střediska v Jindřichově Hradci.