Jak informoval ředitel soutěže Pavel Kacerovský, veterány se na náměstí Míru začnou sjíždět už v pátek večer. „Hlavní program potom začne v sobotu ráno, kdy kolem 9. hodiny bude město doslova zaplněné veterány, stejně jako v roce 2021, kdy Spring Classic zavítala do Jindřichova Hradce poprvé,“ připomněl.

Slavnostní start se plánuje na 10:00.

„Účastníci projedou centrem na první měřený test přesnosti v areálu společnosti AR SERVIS. Hned poté se vydají dál po trase dlouhé téměř 230 kilometrů, která historické vozy zavede přes Radouň, Černovice a Pacov do Humpolce, odkud se posádky po obědové pauze vrátí přes Pelhřimov, Počátky, Kamenici nad Lipou a Žirovnici zpátky do centra rallye,“ popsal ředitel závodu s tím, že první soutěžní vozidlo se v cíli očekává kolem 16:30.

Zdroj: Youtube
Vlaky úzkokolejky naposledy vyjely na koleje v na začátku října roku 2022.
Kolem úzkokolejky je opět rušno. Vlaky by mohly vyjet na trať už za pár týdnů

„Startovní pole slibuje skvělou podívanou, vždyť průměrný rok výroby vozidel přihlášených do kategorie Classic se zastavil na hodnotě 1973. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky – jmenujme například Jaguar, MG, Mercedes-Benz, Austin Healey, Porsche, Alfa Romeo, Ford, Lotus, Datsun, Škoda, Tatra nebo Triumph,“ vyjmenoval Pavel Kacerovský.

Soutěže se zúčastní veteránské klenoty různých značek.Program Spring Classic V. Kliknutím zvětšíte.Zdroj: archiv pořadatelů

Počítejte s uzavírkami na náměstí a v okolí

Mluvčí městského úřadu Karolína Bartošková upozornila, že v souvislosti se závodem Spring Classic musejí Hradečáci počítat s několika uzavírkami. „Dojde k úplné uzavírce místní komunikace č. 5b, 6b a 7b na náměstí Míru a ulice Rybniční a Komenského, a to v sobotu 13. dubna v době od 6 do 12 hodin a od 16 do 22 hodin,“ sdělila.

Soutěže se zúčastní veteránské klenoty různých značek.Sobotní uzavírky v Jindřichově Hradci.Zdroj: Městský úřad J. Hradec

Více informací včetně kompletního přehledu obcí na trase s časy průjezdu najdete na oficiálních internetových stránkách www.springclassic.cz.

Vloni veterány při Spring Classic zavítaly třeba do Dačic:

Sobotní soutěže Spring Classic se účastnilo 102 posádek historických vozidel.
Veteránské skvosty projely Dačicemi. Soutěžní podívaná přilákala desítky lidí