Jak informoval ředitel soutěže Pavel Kacerovský, veterány se na náměstí Míru začnou sjíždět už v pátek večer. „Hlavní program potom začne v sobotu ráno, kdy kolem 9. hodiny bude město doslova zaplněné veterány, stejně jako v roce 2021, kdy Spring Classic zavítala do Jindřichova Hradce poprvé,“ připomněl.

Slavnostní start se plánuje na 10:00.

„Účastníci projedou centrem na první měřený test přesnosti v areálu společnosti AR SERVIS. Hned poté se vydají dál po trase dlouhé téměř 230 kilometrů, která historické vozy zavede přes Radouň, Černovice a Pacov do Humpolce, odkud se posádky po obědové pauze vrátí přes Pelhřimov, Počátky, Kamenici nad Lipou a Žirovnici zpátky do centra rallye,“ popsal ředitel závodu s tím, že první soutěžní vozidlo se v cíli očekává kolem 16:30.

| Video: Youtube

„Startovní pole slibuje skvělou podívanou, vždyť průměrný rok výroby vozidel přihlášených do kategorie Classic se zastavil na hodnotě 1973. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky – jmenujme například Jaguar, MG, Mercedes-Benz, Austin Healey, Porsche, Alfa Romeo, Ford, Lotus, Datsun, Škoda, Tatra nebo Triumph,“ vyjmenoval Pavel Kacerovský.

close Soutěže se zúčastní veteránské klenoty různých značek. info Zdroj: archiv pořadatelů zoom_in Program Spring Classic V. Kliknutím zvětšíte.

Počítejte s uzavírkami na náměstí a v okolí

Mluvčí městského úřadu Karolína Bartošková upozornila, že v souvislosti se závodem Spring Classic musejí Hradečáci počítat s několika uzavírkami. „Dojde k úplné uzavírce místní komunikace č. 5b, 6b a 7b na náměstí Míru a ulice Rybniční a Komenského, a to v sobotu 13. dubna v době od 6 do 12 hodin a od 16 do 22 hodin,“ sdělila.

close Soutěže se zúčastní veteránské klenoty různých značek. info Zdroj: Městský úřad J. Hradec zoom_in Sobotní uzavírky v Jindřichově Hradci.

Více informací včetně kompletního přehledu obcí na trase s časy průjezdu najdete na oficiálních internetových stránkách www.springclassic.cz.

Vloni veterány při Spring Classic zavítaly třeba do Dačic: