Poprvé se k akci Deníku Česko zpívá koledy připojí také v Suchdole nad Lužnicí. Program si proto již pilně připravují děti ze suchdolské pobočky Základní umělecké školy Třeboň. „Koledy už umí, ale budou mít po jejich odzpívání připravený ještě svůj vlastní krátký program," uvedla za organizátory Renata Rohrbachová. Děti zazpívají ještě několik vánočních písní a zahrají i na flétny a klávesy.

Na zpívání už se těší i diváci. „Chodí si pro zpěvníky, které jsem už vytiskla velkým písmem, aby na ně bylo dobře vidět," vyzdvihla. Pódium i občerstvení už mají v Suchdole také zajištěno. „Jsem zvědavá, kolik lidí přijde, ale většinou říkají, že ano. Jen aby vyšlo počasí," přeje si Renata Rohrbachová.

Kromě Suchdola nad Lužnicí se bude zítra zpívat také v v Jindřichově Hradci, Třeboni, Kardašově Řečici, Roseči, Nové Včelnici, Lomnici nad Lužnicí, Horní Pěně, Malíkově nad Nežárkou, Hradišti u Nové Bystřice, Kunžaku, Jarošově nad Nežárkou, Dolním Žďáru, Doňově, Velkém Ratmírově, Nové Bystřici, Lužnici a v Hůrkách u Nové Bystřice. Ve Slavonicích se bude zpívat až 19. prosince v 16 hodin. (jop)

Těšíte se na Česko zpívá koledy?