Ledovka se podle jihočeských policistů tvoří na silnicích na Prachaticku, konkrétně v obcích Strážný, Lenora, Horní Vltavice, Kubova Huť, Vimperk a Volary, celkem v délce asi 48 kilometrů. Správa a údržba silnic místa s náledím průběžně ošetřuje.

Nehody se staly v ranních hodinách například na Husově třídě v Českých Budějovicích, kde bourala dvě osobní auta, nebo na silnici u Dolního Třebonína na Českokrumlovsku, kde se srazila tři vozidla. Obě tyto nehody se obešly bez zranění. Horší to bylo v případě řidičky, která kolem 5:30 hodin nabourala do stromu u Lodhéřova na Jindřichohradecku. O této nehodě se víc dočtete zde:

Ženu z auta museli vyprošťovat. Následně ji se středně těžkými zraněními transportovali do budějovické nemocnice.
Řidička u Lodhéřova narazila autem přímo do stromu. Museli ji vyprošťovat

Jak uvedla Renata Uhlíková z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu, v sobotu čeká většinu jižních Čech proměnlivá oblačnost. Místy se očekávají sněhové přeháňky či občasné sněžení, nejvyšší teploty mají dosáhnout 11 až +2 stupňů Celsia, na horách pak -4 až -1 °C.

Čerstvý sníh pokryl i České Budějovice, podívejte se:

V noci na neděli se pak tento stav příliš nezmění. A během neděle? „Proměnlivá oblačnost, zpočátku na většině území, během dne místy sněhové přeháňky nebo občasné sněžení. Nejvyšší denní teploty -2 až 1 °C, na horách -3 až 0 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s bude večer slábnout,“ informovala Renata Uhlíková s tím, že stejně jako v sobotu se i v neděli ráno bude tvořit náledí, ve vyšších polohách potom místy sněhové jazyky.

V připojené galerii si můžete prohlédnout zasněžené ranní snímky z webových kamer napříč celým Jihočeským krajem.