Tisíce kutilů zamíří na konci týdne do jihočeské metropole. Čeká na ně tradiční a velmi oblíbená výstava Hobby podzim, která je po Zemi Živitelce a jarním Hobby jedním z vrcholů výstavní sezony na českobudějovickém výstavišti.

„Tradičně je připravena řada novinek z oblasti bydlení, zahrádkaření, kutilství či stavebnictví,“ uvedla ředitelka Výstaviště České Budějovice Marcela Payerová s tím, že poprvé se také veletrh Hobby spojí s výstavou Móda show. Návštěvníci se tak kromě tradičního sortimentu, jako jsou rostliny, zahrádkářské a kutilské náčiní nebo chovatelské potřeby budou moci podívat také na módní přehlídky, oblečení a nejrůznější doplňky.

Organizátoři očekávají, že se na výstavu, která se koná od zítřka do neděle, přijede podívat zhruba dvacet tisíc lidí. Proto posílí hlídky také městští strážníci a policisté.

„Dopravní policisté budou mít zvýšený dohled na všech příjezdových komunikacích prvních tříd do Českých budějovic,“ upozornila okresní policejní mluvčí Regina Tupá s tím, že po dobu konání výstavy budou posíleny i pěší hlídky.Pozor na kapsáře

Velké množství nakupujících lidí na jednom místě totiž vábí kapsáře a zloděje. „V rámci hlídkové služby procházíme výstaviště a zaměřujeme se zejména na kapsáře, nalévání alkoholu mladistvým u stánků, zaparkovaná vozidla a vykrádání aut,“ zdůraznila mluvčí českobudějovických strážníků Kateřina Schusterová.

Návštěvníky varuje už informační tabule u hlavní brány výstaviště a také rozhlasové spoty, že by si měli dát pozor na své tašky a peněženky a neměli nechávat cenné a osobní věci v automobilech.

Na podzimním Hobby se představí více než 270 vystavovatelů z Čech, ale i z Itálie, Německa, Slovenska či USA, a to na ploše přesahující osm tisíc čtverečních metrů.
Na Hobby podzim se bude měřit pomocí termovize

Stromky, květiny, zahradní nábytek, nářadí, elektrospotřebiče a pomůcky pro nejrůznější ruční práce a kutilství, tento tradiční sortiment táhne návštěvníky z Českých Budějovic, ale i širokého okolí na výstavu Hobby podzim, která se uskuteční ve dnech 16. až 19. října.

Velkým lákadlem je ale i bohatý odborný a doprovodný program, při němž se zvědavý dav poučí o kulinářství a vaření, pěstování rostlin nebo třeba o úsporách energií v domácnosti.

„Například v receptářovém pavilonu B1 si návštěvníci najdou určitě spoustu zajímavého. Budou tam poradny zahrádkářů, včelařů a kaktusářů, mykologická poradna Jihočeského muzea, také ukázky dušičkové suché a živé vazby a samozřejmě bohatý doprovodný program,“ pozvala zájemce vedoucí útvaru výstav Jitka Baštová.

Pod pokličku se budou moci podívat návštěvníci ve čtvrtek a v neděli kulinářskému mágovi Petru Stupkovi, v sobotu oblíbené dvojici kuchařů Ondřeji a Filipovi z České televize. Nebudou chybět ani pořady Receptáře s Přemkem Podlahou a dalšími odborníky.

„Když je Hobby, přijíždí vždycky celé příbuzenstvo až z Jindřichova Hradce, většinou pak na výstavišti strávíme celý den,“ usmál se Pavel Kuneš z Českých Budějovic.

Novinkou v doprovodném programu bude letos páteční den, který bude v pavilonu B1 věnován tématu úspor energií při stavbě domu i v domácnosti. Kromě přednášek a poskytování rad zde předvede společnost Energy Consulting zájemcům termovizi a měření s ní.

Návštěvníci podzimního Hobby se mohou zapojit také do velké návštěvnické soutěže. Když správně vyplní kupon, mohou vyhrát štípač špalků a pokosovou pilu.