Vybudování nového chodníku v Novohradské ulici v Třeboni ve směru ke křižovatce na Domanín schválili radní města na svém posledním zasedání.Zhruba 200 metrový úsek ve směru od nově zrekonstruovaných mostů by se měl začít budovat v posledním červencovém týdnu a práce by měly trvat přibližně měsíc. Chodník by měl dostat nový asfaltový povrch a je plánovaná také výměna veřejného osvětlení. Na tuto akci město vyčlenilo 1,3 milionu korun.

„Doufám, že chodník svou kvalitou přispěje ke zlepšení bezpečnosti v tomto úseku," nechal se slyšet místostarosta Zdeněk Mráz. Podle jeho slov se i v příštím roce počítá s dalšími úpravami komunikace v této lokalitě. „Chtěli bychom v budoucnu opravit i další úsek chodníku kolem technických služeb až k historickému centru města," upřesnil. Po těchto úpravách by tak měla vzniknout kompletní vycházková trasa, která povede z třeboňského náměstí okolo Zlaté stoky a zpět pod hrází rybníka Svět.

Kromě chodníku v Třeboni schválili radní také opravu povrchu vozovky přímo v místní části Branná, a to v úseku od hasičárny směrem na Domanín. Pro tyto účely již byl vybrán i zhotovitel, a protože město mělo předem vyčleněnou vyšší částku, než činila nabídka vítězné firmy na provedení prací, radní rozhodli o tom, že bude opraven delší úsek komunikace. Ve směru z Třeboně na Brannou tak může dojít k dopravním komplikacím, protože zde budou prováděny úpravy hned na dvou úsecích.

Petra Jouzová