Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

K rozvoji obce přispěla také výstavba domků

Peč/ROZHOVOR/ – Starostka obce Peč Marie Hronová vrozhovoru Deníku sdělila mimo jiné, že pokud zůstane ve funkci další volební období, chtěla by nechat postavit čistírnu odpadních vod a kanalizaci pro občany místních částí Lidéřovice a Urbaneč.

9.3.2010
SDÍLEJ:

Kaplička v Peči. Ilustrační foto. Foto: web obce

Obec Peč má celkem 410 obyvatel.

Letos vyprší vaše volební období, jak byste ho zhodnotila?
Ve funkci starostky jsem druhé volební období. Hodnocení je takové, že si myslím, že jsme se snažili udělat pro naše občany to nejlepší a nejdůležitější, i když to někdy nebylo lehké.

Během vašeho působení jste se jistě snažila vykonat pro občany co nejvíce. Jaké akce byly podle vás nejdůležitější a nejpřínosnější?
Během mého působení byl vybudován bezdrátový rozhlas ve všech částech, praveny místní komunikace v Peči, Lidéřovicích, Urbanči včetně dopravního značení. V Peči byl vybudován nový chodník pro pěší s lávkou mimo frekventovanou komunikaci, který spojuje příchod k autobusovým zastávkám. Dále byla provedena rekonstrukce veřejného osvětlení v Urbanči a Peči. V Peči jsme dále rozšířili čistírnu odpadních vod. Opravili jsme hasičskou zbrojnici v Lidéřovicích a v Peči. Dále byla provedena oprava místních komunikací včetně propustí na vodu. V Peči byla zrekonstruovaná budova bývalé školy na devět sociálních bytů. Ve všech obcích byla vybudována čtyři dětská hřiště a byla opravena stará hřbitovní zeď okolo kostela Svatého Linharta v Lidéřovicích. Téměř na všechny akce se nám podařilo získat dotace.

Kdybyste měla možnost dále setrvat ve funkci starostky, jaké akce byste chtěla ještě dokončit?
Kdybych měla tu možnost dále setrvat ve funkci starostky, chtěla bych začít a dokončit velkou stavební akci důležitou pro občany. Je to čistírna odpadních vod, kanalizace a voda pro občany Lidéřovic, a to samé pro občany Urbanče. Projekty na tyto akce již máme vyhotoveny a vyřizují se majetkové vztahy a následně stavební povolení a žádost o dotace.

Budete opět kandidovat v letošních podzimních komunálních volbách?
V letošních podzimních volbách již nebudu kandidovat. Odcházím na zasloužený odpočinek.

Zažila jste za dobu svého působení také nějaké nezdary nebo stížnosti?
Za dobu mého působení se nám docela dařilo. Práce s lidmi přináší i stížnosti. V každé obci se najde někdo, kdo vám znepříjemňuje život. Větší stížnosti za nás řeší přestupková komise v Dačicích.

Pokud byste v letošních volbách nebyla znovu zvolena, čemu se budete dále věnovat?
Zvolena nebudu, protože nekandiduji. Budu se věnovat svým zálibám.

Máte ve vaší obci nějaký hlavní problém, který vás trápí, a na který byste chtěla upozornit? Jak jste na tom ve vaší obci s nezaměstnaností?
Větší problémy nemáme, lidem však chybí práce a peníze. V naší obci byla míra nezaměstnanosti v roce 2008 12,8 procenta. Aktuálně za únor 2010 je míra nezaměstnanosti v Peči 16,4 procenta.

Přibývá u vás také mladých lidí nebo populace ve vaší obci spíše stárne?
V naší obci mladých lidí neubývá. K tomu přispěla výstavba dvaceti rodinných domků na novém sídlišti v Peči, kde obec prodala zasíťované obecní parcely, a výstavba devíti obecních bytů.

V loňském roce přidělal většině starostů a starostek vrásky takzvaný chodníkový zákon. Jak jste se s úklidem chodníků vypořádali u vás?
V našich obcích tak jako v předešlých letech občané dále uklízí před svými domy sníh, za což jim děkuji. Jsou i tací, kteří se drží chodníkového zákona.

Daňový propad zaznamenali snad ve všech obcích a městech, jak velký byl u vás?
V naší obci jsme zaznamenali daňový propad ve výši 431 tisíc korun.

Autor: Renata Pávková, Mgr.

9.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení