Přestože kabelky i kravaty již počítáme v trojciferných číslech, sbírat je budeme až do konce prázdnin. Cílem je nashromáždit co nejvíc darů, které se pak budou ve středu 2. září za symbolické ceny prodávat v IGY Centru v Českých Budějovicích a výtěžek poputuje na podporu talentu u dětí, které z nejrůznějších důvodů nemají dostatek finančních prostředků na další rozvoj.

Už vloni přinesla kabelky Jana Rytířová z Jindřichova Hradce. Letos tomu není jinak. „Dozvěděla jsem se o tom z Jindřichohradeckého deníku, že je ta akce zas. A možná ještě přinesu nějaké šátky," uvedla.

Projekt se líbí i Zdeňce Jeřelové z Jindřichova Hradce, která také donesla několik kabelek. „Líbí se mi to, je to důvod vyčistit prostory doma. Člověk kabelky doma jen přendavá, je to líto vyhodit. Navíc jsem přemýšlela, do jakého odpadu by vlastně tašky patřily. Tak jsem ráda, že máte tenhle projekt, to mi pomohlo," vypověděla.

Díky Jindřichohradeckému deníku se o akci dověděla i Jana Zámečníková z Jindřichova Hradce. „Původně se mi dostal do ruky loňský výtisk, ale pak jsem si přečetla aktuální. Dcera mi přivezla nějaké kabelky, jestli je chci, nebo ať je vyhodím. Ale tohle se mi zdálo jako dobrá věc, tak jsem je přinesla sem," popsala.

Kabelky, kravaty a šátky můžete přinášet i vy, pomůžete tak talentovaným dětem. Děkujeme!

Děkujeme, že přinášíte věci také na sběrná místa v Třeboni a Dačicích:

sběrná místa

Jindřichův Hradec: redakce Jindřichohradeckého deníku, nám. Míru 175

Třeboň: Městský úřad odbor kultury a cestovního ruchu, Palackého náměstí 46

Dačice: DANDIK bistro-kantýna, 9.května 161 (budova Centropenu)

Petra Lejtnarová