Na zimáku to rozjede Standa Hložek
Jindřichův Hradec - V neděli mohou přijít děti oslavit svůj svátek na jindřichohradecký Zimní stadion Jana Marka, kde je pro ně od 14 hodin připraven bohatý program, kterým bude provázet Standa Hložek a jeho písničky. Děti se mohou těšit na klaunská vystoupení, skákací hrady, kolotoče nebo bublinovou šou. Chybět nebudou ani soutěže o ceny.

U Zlaté stoky se bude tancovat
Třeboň - Na louce u Zlaté stoky se děti sejdou v sobotu. V 10 hodin tady slavnostně otevřou nové dětské hřiště. Od 14 hodin pak pro všechny bude hrát živá hudba, kterou v 16 hodin vystřídá loutkové představení Naše krásná zahrádka.

Na děti u Hejtmanu čekají šmoulové
Chlum u Tčřeboně - Na sportovním stadionu v Chlumu čeká v neděli od 14 hodin na děti odpoledne plné překvapení. Dětský den s podtitulem Šmoulí odpoledne nabídne spoustu zábavy, smíchu a především her a soutěží, za jejichž absolvování čeká na děti sladká odměna.


Město se promění v pohádkovou zem
Strmilov - V sobotu pořádají strmilovští Pochod pohádkovým Strmilovem. Od 14 hodin je pro děti na náměstí připravena řada soutěží, po nichž se mohou všichni těšit na opékání špekáčků a diskotéku.

Tradiční pohádkový les zve k návštěvě
Nová Bystřice - Již tradiční oslavou dětského dne je novobystřický pohádkový les. Na fotbalovém hřišti se v sobotu od 14 hodin mohou děti těšit na skákací hrad, horolezeckou stěnu, malování na obličej a samozřejmě na soutěže v pohádkovém lese.

Malí cestovatelé se sejdou na hřišti
Deštná - Letošní oslavy Dne dětí se na deštenském hřišti ponesou v duchu cestování. Organizátoři chtějí s účastníky projet celý svět. Od 15 hodin se tak mohou děti těšit na nejrůznější tématicky zaměřené soutěže i tvořivé dílny. Od 18 hodin si na své přijdou i rodiče, pro které je připraven závod na trati plné překážek. Chybět nebude ani diskotéka.

další tipy:
Dačice: v zámeckém parku – 1. června od 14 hodin
Lodhéřov: na hřišti – 1. června od 13 hodin
Rodvínov: na hřišti – 1. června od 14 hodin
Slavonice: na Strážném vrchu – 1. června od 13 hodin
Příbraz: u hasičské zbrojnice – 1. června od 13.30
České Velenice: u kulturního domu – 1. června od 13 hodin

Petra Jouzová