Jako každým rokem jej i letos můžete získat na mnoha místech, na spoustě z nich navíc šíření Betlémského světla doplní kulturní a společenské akce.

V Pleších si lidé betlémský plamínek připálí při koncertu Machova kvarteta a hostů v kapli sv. Jana a Pavla už ve čtvrtek 21. prosince od 18 hodin. Pořadatelé zvou také na skvělý vánoční punč a zpívání koled.

Dobré pití nebude chybět při rozdávání Betlémského světla ani v pátek 22. prosince ve Zvláštní škole ve Vydří mezi 16. a 21. hodinou.

Jindřichohradečáci si pro plamínek mohou přijít už tradičně v sobotu 23. prosince od 17 hodin na náměstí Míru. „Zazpíváme si koledy, povíme si něco o Betlémském světle a především rozšíříme světlo z Betléma do našich domácností,“ zve za pořadatele Eva Šojdelová.

Ve stejný den si světélko převezmou také v Nové Včelnici mezi 17 a 18.30 hodinami u kostela a v Suchdole nad Lužnicí od 18 hodin u kostela sv. Mikuláše.

Setkání za účelem předávání Betlémského světla se bude konat také na Štědrý den, a to konkrétně v Třeboni hned na dvou místech – v kapli sv. Jana Nepomuckého na Kopečku a u fontány na Masarykově náměstí, a to od 10 do 12 hodin. 24. prosince bude světélko k dostání i na novobystřické faře (od 10 do 11 hodin) a v kostele v Albeři (od 14 do 15 hodin).