Florbal
Celkem 32 zápasů bude k vidění v 11. ročníku florbalového „Vánočního poháru“, který se v kategoriích amatérů a mužů bude v sobotu 23. prosince konat v Dačicích. Tamní městská hala na Sokolské ulici bude v permanenci od 7:20 hodin, na kdy je naplánován první zápas. V základních skupinách se odehraje 24 utkání, play-off pak začne v 17:30 hodin. Vyvrcholením turnaje budou večerní finálové mače amatérů a posléze mužů.

Atletika
Nesoutěžní společný vánoční výběh nazvaný „Za zlatým prasátkem“ se na Štědrý den uskuteční už potřetí. Organizátoři opět připraví na konci 13,5 kilometru dlouhé trasy i drobné občerstvení s vánočním přípitkem. Sraz běžců je v neděli 24. prosince u schodiště pod železničním mostem přes Nežárku v jindřichohradecké části Zbuzany. Startovní povel zazní v 10 hodin.

Cyklistika
Tradicí se pro přátele cyklistického sportu stala „Štědrodenní vyjížďka“. Letos se bude v neděli 24. prosince konat již její osmý ročník, přičemž sraz účastníků je u vánočního stromku na jindřichohradeckém náměstí Míru nejpozději v 10 hodin. Trasa je následující: J. Hradec – Otín – Jindřiš – Blažejov – Hospříz – Hrutkov – Fedrpuš a zpět.

Otužilecký sport
Jubileum oslaví „Štědrodenní koupání“ ve Velkém Ratmírově. V neděli 24. prosince v 11 hodin na místním koupališti půjdou do chladné vody již podvacáté ti odvážnější, či si ostatní jen namočením rukou symbolicky z nich smyjí končící letopočet.

Vodácký sport
Na dva západy uzamknou členové Vodáckého klubu ze Suchdola nad Lužnicí řeku při 38. ročníku „Vánoční Lužnice“. Tradiční zimní splouvání se uskuteční na Boží hod vánoční v pondělí 25. prosince od 10 hodin. Sraz účastníků je na suchdolské vodácké základně u mostu směrem na Klikov. Splouvat se bude k přibližně 8 km vzdálenému jezu Pilař, přičemž tam je cíl i pro ty, co se okolo řeky vydají pěšmo.

Volejbal
Halové mistrovství republiky seniorských mixů ve volejbalu pořádá v úterý 26. prosince od 8:30 hodin ve sportovní hale SKOK Jindřichův Hradec. Páry pro mistrovskou soutěž mohou tvořit pouze čtyřicetiletí a starší muži a 35leté a starší ženy. Zároveň se uskuteční i vyhledávaný otevřený turnaj mixů pro všechny věkové kategorie s názvem „Zimní volejbalový Jindřicháč“.

Šipky
Vánoční turnaj jednotlivců a dvojic v šipkách se v úterý 26. prosince koná v restauraci Budvarka na jindřichohradeckém sídlišti Hvězdárna. Soutěž, která bude započtena do mistrovství jižních Čech, začíná prezencí startujících ve 13 hodin.

Roman Pišný