„Ano, zastupitelstvo schválilo, aby tam bylo omezení ponechané. Pokud by se to dalo nějak ošetřit, já osobně bych byl pro povolení vjezdu pro místní dopravce,“ uvedl starosta Slavonic Luboš Kryzan.

Druhá strana podporu zastupitelstva uvítala. Připomínky však má i k celkové dopravní situaci ve městě. Ta zatím zůstává stejná.
„Momentálně jsme spokojeni, i když co se týká dopravy se Slavonicích, tak se nic nevyřešilo,“ říká jedna z organizátorek podpisové akce Tereza Kuhnová ze Slavonic.

Těžké automobily totiž sice nejezdí přímo centrem, ale v jeho těsné blízkosti. Kamiony mířící například na hraniční přechod do Nové Bystřice ani nemají jinou možnost, jak se městu vyhnout.
Radnice má sice schválený územní plán, ve kterém se počítá s obchvatem, ale jeho vybudování je v nedohlednu. I proto 750 lidí podepsaných pod petici nechtělo, aby navíc kamiony jezdily i po cestě vedoucí do Fratres. Podle nich by se kvůli tomu zvedl počet vozidel ve Slavonicích.

„Obchvat je schválený, protože se počítá s tím, že doprava bude růst. V budoucnu by se tedy dalo počítat s tím, že by se na novou silnici napojila cesta na hranice. Centru města by to pak ulevilo,“ vysvětlil starosta Luboš Kryzan s tím, že pak by kamiony do města vůbec nemusely zajíždět.