Metanolová aféra stále nebere konce. Přibyli totiž další dva otrávení konzumenti lihovin a stopy kriminalisty zavedly opět do likérky Drak Pro výrobce lihovin však zůstává ještě řada otázek nezodpovězená a nevyřešená.V jindřichohradecké likérce Fruko-Schulz mají pod informací ředitele Josefa Nejedlého více než milion dnes již neplatných kolků na tvrdý alkohol v hodnotě okolo 600 tisíc korun.

„Bohužel, právní řád zatím neumožňuje celníkům, aby mohli peníze za tyto kolky vracet. Proto jsme napsali dopis na vládu, aby nám byly vráceny peníze, nebo vyměněny neplatné kolky za nové. Některé kolky jsme totiž vyzvedávali i v době prohibice," uvedl Josef Nejedlý.

Zatím stále likérka nemůže exportovat své výrobky do Ruska, které zakázalo dovoz z Česka po vypuknutí metanolové kauzy. Termín jeho zrušení je, dá se říci, ve hvězdách, ale zřejmě to hned tak nebude. Pro Fruko-Schulz to byla doslova rána pod pás, protože export do Ruska tvoří značnou část produkce firmy a ještě navíc je označován za ziskový.

„Ještě také není možné vyvážet na Slovensku. Tam musejí být všechny české lahve přelepené. V tamní maloobchodní síti máme kolem 12 tisíc lahví, na které musíme dovézt speciální přelepky, což bude znamenat obrovské náklady," dodal ředitel likérky Josef Nejedlý.