Chlapec od narození trpí hypotonickým syndromem, což je vážné onemocnění mozku. A jak informoval Petr Palovčík, personální ředitel společnosti Icom Transport, pod kterou jindřichohradecký dopravce patří, první víčka již cestující šoférům odevzdali.

Sbírka pro Davídka slučuje finanční dary a výtěžek z nashromážděných víček od pet lahví, která organizátoři odvezou do výkupny  v Brně. Jedná se o firmu, která se zabývá recyklací plastů a výnos z prodeje víček poputuje na sbírkové konto.

K rozhodnutí podpořit sbírku dodává předsedkyně představenstva ČSAD Jindřichův Hradec Kateřina Kratochvílová, že o osudu nemocného Davídka se dozvěděli z rádia: „Kontaktní místa na sběr víček mohou být pro některé lidi poměrně těžko dostupná. Řekli jsme si, že lidem cestu k pomoci usnadníme."
Zájemci mohou využít k odevzdání víček cestu do zaměstnání, do školy či domů. Řidiči autobusů, a to nejenom jindřichohradeckého ČSAD, ale i dalších společností Icom Transport, jsou vybaveni taškami, do kterých víčka od cestujících sbírají.

V současné době je na kontě přes 50 tisíc a na léčbu Davídka je nutné ještě získat kolem 60 tisíc korun.
Davídek trpí silnými křečemi a denně ho vysiluje zvracení. Pomohla by léčba a rehabilitace v centru Adeli.

číslo účtu zde: http://www.kontobariery.cz/Komu-pomahame/Komu-muzete-pomoci/Davidek-K.aspx#help