Ještě pět měsíců se bude promítat denně, pak jen čtyři dny v týdnu. Návštěvníků je totiž stále méně a méně

Důvod?

Trvalá ztrátovost kina a odliv diváků. „Návštěvnost klesá, dokonce se stávalo, že kino ani nehrálo, protože nikdo nepřišel. Promítat denně je proto přepych. A zvyšovat ceny vstupného již není možné,“ zdůvodnil krok radnice místostarosta Alfred Němec. Dodal, že rada ke svému rozhodnutí dospěla na základě předloženého rozboru a že k omezení provozu vzhledem k uzavřeným objednávkám dojít dříve než po novém roce nemůže.

„To není dobrá zpráva. Sice do kina moc často nechodím, ale vyhovovalo mi, že jsem se mohl kdykoli rozhodnout a vždycky něco promítali. Nedá se ale asi nic dělat. Malé městské kino asi zkrátka konkurenci může jen těžko odolat,“ prozradil svůj názor Miroslav Plch z Jindřichova Hradce.

Soumrak nad jindřichohradeckým kinem mrzí i Helenu Čapkovou: „Škoda je zvlášť neděle, protože to je jediný den, kdy jsem měla na kino čas. Navíc v pondělí zase promítali snímky z art kina, což mě bavilo, tak nevím, jak to teď bude.“ Městská kina obecně dnes na růžích ustláno nemají. Na jedné straně totiž konkurují oblíbená multikina, která premiéry filmů uvádějí daleko dříve, než přijde řada na kina okresního či menšího formátu, na druhé straně pak stojí fakt, že se novinka v poměrně krátkém čase objeví na DVD nosiči.

Jana Hýbková, Eliška Bučinová