Natáčení jednoho z dílů oblíbeného kulinářského pořadu České televize Kluci v akci se odehrálo v jindřichohradeckém Penzionu pod zámkem na břehu Nežárky. „Spolupráce byla výborná. Celý štáb i oba pánové kuchaři byli moc příjemní a vtipní," vzpomíná na natáčení manažerka provozu Penzionu pod zámkem Lucie Šimánková. Díky příznivému počasí se mohlo vařit venku. „Připraveni jsme ale byli na všechno, kdyby bylo ošklivo, vařilo by se uvnitř," dodala.

„Předtáčeli jsme díl na září v rámci cesty po jižních Čechách," uvedla scénáristka a produkční pořadu Maria Froydová s tím, že poslední premiérový díl před prázdninami, který diváci uvidí 18. června, točili na zámku Červená Lhota. „Každý rok takto jezdíme po hradech a zámcích, snažíme se divákům poskytnout také nějaké zajímavosti a tipy na výlety a vždy je vše spojené s jídlem. Vaří se podle starých receptů, z regionálních surovin nebo sezonní jídla," vyjmenovala.

Přes prázdniny se budou vysílat reprízy předchozích dílů a 17. září se mohou diváci těšit na Kluky v akci z Jindřichova Hradce. (jop)