„V předchozích letech byla provedena výměna oken a oprava střešního pláště. V této zakázce bude provedeno zateplení fasády montovaným systémem s pevným pláštěm odolným proti mechanickému poškození," uvedla tisková mluvčí jindřichohradecké radnice Karolína Průšová.

Kromě zateplení se bude pracovat také uvnitř knihovny. „Budou provedeny úpravy hygienických zařízení a instalace zabezpečovací signalizace," dodala.

Právě vnitřní práce chce mít město hotové do konce srpna. Rada města nyní schválila zadání této veřejné zakázky malého rozsahu uchazeči Arstav Jindřichův Hradec, který práce provede za cenu 3 224 249 korun bez DPH. „Lhůta na realizaci je 68 dnů," doplnila mluvčí. Podle informací místostarosty Bohumila Komínka by se v knihovně mělo začít pracovat 10. srpna.

„Je to investiční akce, na kterou zejména obyvatelé Vajgaru čekají dlouho. My jsme se snažili to nyní dotáhnout do konce. Sice jsme chtěli získat na zateplení dotaci, ale protože pozemky kolem knihovny nejsou v majetku města, nemůžeme žádost o dotaci podat, protože tyto majetkové záležitosti nejsou dosud vyřešené. A protože by to zřejmě trvalo delší dobu, rozhodli jsme se, že to provedeme bez dotace z vlastních prostředků města," vysvětlil Bohumil Komínek.

Petra Lejtnarová