Knihovny na Jindřichohradecku proto chystají bohatý program a nejrůznější speciální akce.
Ředitel jindřichohradecké knihovny Tomáš Dosbaba láká mimo jiné na besedy o Edvardu Benešovi, lékařích jindřichohradecké chirurgie, putování po Beneluxu a spoustu dalšího.

Další akce v březnu
Knihovna Dačice
Kateřina Karásková: Kde ženy vládnou – 6. března od 17.30 hodin
Knihovna Třeboň
Jarní vyrábění – 6. března od 13 hodin
Otevření Semínkovny – 8. března od 16 hodin

Na své si podle něho přijdou v březnu i příznivci výstav. Díky nim se mohou návštěvníci knihovny projít „Schwarzenberskou krajinu Hlubocka a Třeboňska“, k vidění budou i kresby dětí z místních základních škol na téma Lesy a příroda kolem nás.

Tomáš Dosbaba dále upozornil na „počítačové čtvrtky“, kdy je připraveno základní školení práce s internetem a E-knihami. „V internetové čítárně se budou opět prodávat vyřazené časopisy a opět nabídneme registraci novým čtenářům zdarma,“ zmínil ředitel každoroční oblíbené akce.

Dodal, že noví zájemci mohou zajít i na ukázkovou hodinu trénování paměti. „Ale pozor, místo konání je Pravdova knihovna v Jarošově nad Nežárkou,“ upozornil Tomáš Dosbaba s tím, že trénink paměti se tam odehraje 15. března od 17 hodin.

Na své si v březnu tradičně přijdou i děti, pro které je na 23. a 24. března připravena Noc s Andersenem. V pobočce na sídlišti Vajgar pak 5 a 9. března uspořádají zajímavé hraní s novou elektronickou tužkou a knihami Knížkohraní. Pro děti i dospělé je pak na 7. března v 15 hodin připraveno jarní malování kraslic s Vlastou Nejedlou z jarošovské Krojové družiny.