Kapela v Řečici přidávala další kolegy
Kardašova Řečice - Koledy v Řečici si zazpívalo 146 lidí. Kapela hrála i po skončení celorepublikové akce další známé vánoční písně. Místní hasiči mezitím pilně nalévali čas, svařák a punč. Nikomu se nechtělo domů a tak se účastníci na řečickém náměstí zdrželi.

Pohádkové počasí přálo rodvínovským koledám  
Rodvínov - Počasí jako z vánoční pohádky si užilo bezmála 55 účastníků, kteří si v Rodvínově zazpívali české koledy společně se zbytkem republiky. Zahřáli se svařeným vínem a vynikajícím čajem.

Lomničtí koledovali pod stromečkem  
Lomnice nad Lužnicí - Na 150 dospělých i dětských zpěváků si v Lomnici pod stromečkem zazpívalo české koledy a přidávali další písně za doprovodu Jitky Balcarové. Nechyběl ani bohatý doprovodný program. Někteří si vyrobili skleněný korálek anebo sledovali, jak se pracuje se sklem. Zájemci si mohli udělat také vlastní vánoční magnetku.

Číměřští koledníci vypili 24 litrů punče  
Číměř - V obci Číměř si české koledy zazpívalo 80 lidí včetně dětí. Vypilo se celkem 24 litrů výborného punče. O hudební doprovod na klávesy se postaral Vladimír Krninský s manželkou a celou akci perfektně zorganizovala Dana Běhounová.

V Doňově měli ke koledám věnečky a perníčky  
Doňov - Jak Doňovští prožili letošní akci Česko zpívá koledy informuje organizátorka Lenka Jirsová: "Zpívali jsme v naší kapličce, která už nám ale byla letos malá. Všichni se nevešli, atakovali jsme totiž hranici téměř 50 zpěváků, což je zatím nejvyšší účast. Jako každý rok se nám po šesti koledách nechtělo rozcházet. Kromě místních si k nám přijeli zazpívat i sousedé z nedalekých vsí, příbuzní a kamarádi, což nás velmi těší. Z Klenova dokonce přijeli s kopou výborných věnečků a perníčků".

Radounští zpívali koledy i hymnu  
Okrouhlá Radouň - Radouně spojily síly a tak se u kapličky v Okrouhlé Radouni sešli nejen koledníci místní, ale i ti z Kostelní a Horní Radouně včetně posil z místních částí. Starostové obcí tak přivítali rekordních 105 účastníků. Děti vystoupily s vánočními básněmi. Poté zazněla státní hymna a lidé si připomněli 100 let naší republiky. Úderem šesté hodiny večerní zazněly české koledy, které si přítomní zazpívali společně s chrámovým sborem z Kostelní Radouně. Eva Šteflová pohovořila o vánočních tradicích v okolních státech a příjemný večer završilo sousedské popovídání u punče, grogu, kávy a poctivého domácího cukroví.

Bystřické děti vystoupily na zpívání koled  
Nová Bystřice - V Nové Bystřici se akce Česko zpívá koledy zúčastnilo přibližně 50 posluchačů a 20 účinkujících. Na pódiu účinkovaly děti ze základní školy pod vedením učitelů Evy a Michala Tesařových. Všichni příchozí si mohli vyzvednout „zpěvníky“ a zpívat s nimi.
Dále vystoupili také žáci ZUŠ Jindřichův Hradec, která má pobočku v Nové Bystřici, s panem učitelem Michalem Lamačem. Všichni přítomní se zahřáli zpěvem, příjemnou atmosférou a svařeným vínem i čajem.

Koledy s Deníkem zpívali také v Jindřichově Hradci.
Koledy opět spojily Jindřichohradecko. Zazpívat si přišly tisíce lidí

Českoveleničtí koledovali ve Fenixu  
České Velenice - Již po čtvrté se mohli Českoveleničtí zúčastnit celorepublikové vánoční akce Česko zpívá koledy. V Česko-rakouském komunitním centru FENIX se ve středu v podvečer sešlo více jak 100 zpěváků. Koledy předzpívávala dámská vokální skupina Glamini za doprovodu dětí ze základní umělecké školy. Zpěv byl doprovázen harmonikou, akustickou kytarou, příčnou flétnou a basou. Veleničtí občané odcházeli spokojeni s vánoční náladou, punčem a s pocitem příjemně stráveného adventního večera. Roman Šollar

Dvě stovky Třeboňáků zpívaly koledy  
Třeboň - Masarykovo náměstí v Třeboni bylo jedním ze 140 míst na jihu Čech, kde u vánočního stromu ve středu 12. prosince úderem 18. hodiny zaznělo pět koled a evergreen o Vánocích, které přicházejí. Akci připravil Odbor kultury a cestovního ruchu Města Třeboně a Základní umělecká škola. Luděk Švejcar

Koledníky z Lodhéřova zahřál punč  
Lodhéřov - České koledy si u rozsvíceného vánočního stromku na návsi v Lodhéřově zazpívalo kolem 80 lidí. Na programu se podílely děti z lodhéřovské školy a školky. Ke sváteční atmosféře přispěl i vánoční punč, kterým se mohli všichni přítomní zahřát a občerstvit.

Vůně svařeného vína zahalila dačické koledníky  
Dačice - Před zpíváním koled zorganizovala Mateřská školka Dačice losování předvánočních dárečků z Ježíškovy schránky. Dvacet děti dostalo krásně zabalené dárky. S prázdnou ale neodešel nikdo, pro ostatní děti byly připravené balíčky s překvapením a malou sladkostí. Během tónů českých koled sněžilo a celým Kancnýřovým sadem voněl vánoční punč, svařené víno a tradiční český trdelník.