VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Koledy si na Jindřichohradecku zazpívalo přes tři a půl tisíce lidí

Jindřichohradecko/VIDEO/ - Tisíce lidí se úderem 18. hodiny v celém regionu přidaly k největšímu sboru v České republice, aby si s Deníkem zazpívaly sedm koled a vánočních písní. 

13.12.2017 AKTUALIZOVÁNO 15.12.2017
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy na jindřichohradeckém náměstí Míru.Foto: Deník/Zdeněk Prager

Partnerem akce Česko zpívá koledy je společnost E.ON a Český rozhlas České Budějovice. Právě v jeho éteru vybrané koledy rovněž zazněly.

Na Jindřichohradecku zazněly koledy celkem na 27 místech, zapojilo se celkem 31 měst a obcí a jeden domov seniorů.

Podívejte se na snímky z míst, kde se zpívalo. Fotogalerie postupně doplňujeme:

České Velenice – Českorakouské komunitní centrum Fenix

Již potřetí se mohli také Českoveleničtí zúčastnit celorepublikové vánoční akce Deníku Česko zpívá koledy. V Česko-rakouském komunitním centru FENIX se v podvečer sešlo více jak 100 zpěváků. Koledy předzpívávala dámská vokální skupina Glamini za doprovodu dětí ze základní umělecké školy. Jak dodal Roman Šollar, který tady zpívání organizoval, zpěv byl doprovázen harmonikou, akustickou kytarou, příčnou flétnou a basou. „Veleničtí občané odcházeli spokojeni s vánoční náladou, punčem a s pocitem příjemně stráveného adventního večera,“ dodal.

Číměř – na návsi

Děbolín – u betléma

Doňov – na návsi u vánočního stromu

V Doňově se na koledách sešlo podle Lenky Jirsové zhruba 35 místních i přespolních. „Těm nejmenším bylo 9 a 15 měsíců. Užili jsme si to všichni. Určitě s námi počítejte i příští rok,“ předeslala.

Hamr – náves u vánočního stromu

Horní Pěna + Malíkov nad Nežárkou – u kostela v Horní Pěně

Hradiště – u kapličky

Již popáté si lidé přišli zazpívat koledy také v Hradišti u Nové Bystřice. Jak uvedla Jana Aljančičová, která tady akci s nadšením organizuje, sešlo se přes 100 zpěváčků. "Naše páté výročí bylo určitě nejhezčí. Nejen, že nám přálo počasí, ale měli jsme perfektní kapelu, která dodala tu správnou atmosféru," vyzdvihla. V Hradišti se sešli již v 17 hodin, kdy děti vystoupily v místní kapličce s kulturním pásmem a sklidily zasloužený potlesk. Po celé návsi se potom scházeli lidé. "Jsou to nejen místní, ale přišli i z okolí, kteří nás pravidelně při této akci podporují a já bych chtěla všem moc poděkovat, že si s námi zazpívali," upozornila. Pro zahřátí se podávaly teplé nápoje a nálada byla víc než dobrá. "Všichni jsme se shodli, že se na zpívání koled za rok opět sejdeme," předeslala.

Hůrky – v parku u betléma

Jarošov nad Nežárkou – u vánočního stromu

Jindřichův Hradec – nám. Míru

Již pošesté se sešli lidé v Jindřichově Hradci, kde na náměstí Míru začal program již v 17 hodin a vystoupila v něm zpěvačka Lucie Pragerová, dětský pěvecký sbor ze základní umělecké školy pod vedením Květy Pilné a ke koledám zahrál Jindřichohradecký žesťový orchestr. Společně s ním si známé vánoční písně zazpívalo plné náměstí. 

Kardašova Řečice – nám. J. Hrubého

Zpívalo se také na náměstí v Kardašově Řečici, kde se sešlo bezmála 300 lidí. Jana Chvojková popsala, že si tady zazpívali nejen vybrané společné koledy, ale i několik písní navíc. „Atmosféra byla příjemná, lidi se nechtěli rozejít do svých domovů, popíjeli vynikající svařák a čaj od místních dobrovolných hasičů. Z této tradice se stal hezký zvyk a další z možností, kde se lidé mohou scházet. Děkujeme a těšíme se na příští rok,“ vypověděla. 

Kunžak – nám. Komenského

Zpívání bylo úspěšné také v Kunžaku. Jak zmínil Josef Drobil, přišlo na sedm desítek lidí. „Počasí nám tentokrát přálo, zpívali mladší i starší s doprovodem kytary, trianglu a roliček. Zazpívali jsme si i něco navíc a příští rok si to rádi zopakujeme,“ říká.

Lomnice nad Lužnicí – nám. 5. května

Lodhéřov – na návsi u vánočního stromu

Na akci Česko zpívá koledy se v Lodhéřově sešlo na návsi u rozsvíceného vánočního stromku asi 60 zpěváků. „Společně jsme si zazpívali koledy a užili si tak krásný předvánoční čas. K občerstvení byl uvařený vánoční nealkoholický punč. Příští rok se určitě opět do této akce zapojíme,“ říká ředitel lodhéřovské základní školy Karel Král. 

Lužnice – na návsi u vánočního stromu

V Lužnici se zpívaly koledy u vánočního stromku před obecním úřadem. Koledy si přišli zazpívat jak místní dospělí, tak i děti ze Základní a mateřské školy v Lužnici a pozvání přijaly i děti z Základní umělecké školy v Třeboni. "Všech se nás sešla bezmála stovka," vyzdvihla Šárka Šimková za pořadatele. Všechny děti dostaly odměnu v podobě vánočního balíčku. Po celou dobu byl podáván vánoční punč a domácí perník. "Bylo to příjemné setkání v hektické předvánoční době," podotkla.

Nová Bystřice – atrium kulturního domu Koruna

Nová Včelnice – u kostela Nanebevzetí Panny Marie

Již počtvrté se k Česko zpívá koledy připojili také v Nové Včelnici. Jak zmínila místostarostka Jana Maříková, lidé se  tady sešli u kostela před vánočním stromem. "Přišly celé rodiny, od nejmenších dětiček i v kočárku, až po seniory," zmínila. Děti ze školní družiny zahrály živý betlém a zarecitovaly vánoční básničky. "Zpíval s námi pěvecký sbor a doprovázel pan Hurych na harmoniku. Díky místním dobrovolným hasičům se všichni mohli zahřát čajem, svařákem nebo punčem," popsala.

Okrouhlá Radouň (+ Kostelní Radouň, Horní Radouň, Starý Bozděchov) – u kapličky na návsi v Okrouhlé Radouni

V Okrouhlé Radouni se sešli na zpívání lidé také z Kostelní a Horní Radouně a také ze Starého Bozděchova. Andrea Šívrová zmínila, že nejprve promluvili představitelé obcí, popřáli krásný advent a pohodové svátky a poté si již všichni užili koledy. „Opět jsme prožili příjemný večer a těšíme se na příští rok,“ vyzdvihla. 

Rodvínov + Jindřiš – u zvoničky na návsi v Rodvínově

Nálada byla podle starostky Hany Hoškové skvělá i v Rodvínově, kde si zazpívala stovka zpěváků. 
Koledy si lidé přišli zazpívat také na Masarykově náměstí v Třeboni, kde děti z místní základní školy k vybraným společným koledám přidali i překvapení navíc. 

Roseč – na návsi u stromečku

Zpívalo se také v Roseči, kde se sešlo 45 lidí včetně dětí. Jak dodala Mirka Beránková, nejmladšímu byl jeden rok a nejstaršímu 78 let. „Měli jsme i doprovod na kytaru. Vypili jsme na zahřátí něco ostřejšího, ale bylo to milé setkání,“ vypověděla.

Strmilov - Náměstí

Úplným nováčkem byl v Česko zpívá koledy Strmilov. Jak zmínila Věra Semotánová za organizátory, přišlo 110 zpěváků. "Strmilov se zapojil poprvé a překvapivě velmi úspěšně. Přezpívali jsme všechny povinné koledy plus ty další dvě a ještě by se zpívalo. Akci určitě zopakujeme. Sešli se děti i senioři a tak to má být," vyzdvihla. Ve Strmilově navíc právě kvůli akci Česko zpívá koledy vznikl pěvecký sbor a jak Věra Semotánová dodala, pravděpodobně bude ve své činnosti pokračovat i nadále. Zpívalo se u kostela, kde je k vidění i strmilovský Betlém, který vyřezal řezbář Jan Hanz Štěbeták ze Strmilova. "Od loňského roku přibyly další postavy – dvě ovečky. K dobré pohodě přispěl i dobrý punč," doplnila Věra Semotánová.

Staré Město pod Landštejnem – v kostele Nanebevzetí Panny Marie

Ve Starém Městě pod Landštejnem se lidé sešli při zpívání koled v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Podle starostky Aleny Šindlerové na společné setkání s koledami přišlo zhruba 60 lidí. "Zpívání se vydařilo, bylo to úžasné. Mám opravdu velkou radost, že se to podařilo," nešetřila chválou. 

Suchdol nad Lužnicí – nám. T. G. Masaryka

Třeboň – Domov seniorů

Třeboň – Masarykovo náměstí

Popáté se k akci Česko zpívá koledy přidali i Třeboňáci. Jak informoval Luděk Švejcar z třeboňského odboru kultury, na akci tentokráte dorazily k vánočnímu stromu a betlému na Masarykově náměstí tři stovky zpěváků. Koledy jim zahráli a zazpívali pedagogové a žáci Základní umělecké školy. "Ti letos k sedmi povinným a dobrovolným písním přidali ještě osmou – Štědrý večer nastal," pochválil. V adventním zpívání pak pokračovala třeboňská country kapela Hráz. "K té se na tři finálové písně jako překvapení večera přidal třicetičlenný pěvecký sbor chlapců a děvčat ze základní školy Na Sadech," poznamenal Luděk Švejcar. 

Velký Ratmírov – u stromečku

Ve Velkém Ratmírově se podle starosty Jaroslava Podzimka zpívání zúčastnilo 36 dospělých a 16 dětí. „Velmi pěkná návštěva a vcelku i pěkný zpěv. Myslím, že se i na přes rok zapojíme do vánočního zpívání,“ zmínil na závěr. 

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Autor: Redakce

13.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 14 000 Kč

Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních recepční. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SŠ vzdělání s maturitou; praxe výhodou; znalost NJ a AJ; znalost práce na PC; ŘP skup. B; pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení; možnost stravování a ubytování;, NUTNO SI PŘEDEM SJEDNAT SCHŮZKU - telefonicky nebo e-mailem !!!. Pracoviště: Karel batelka - 001, 378 81 Slavonice. Informace: Karel Batelka, +420 777 111 767.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 20 000 Kč

Mechanici a opraváři osobních automobilů automechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KONTAKT POUZE EMAILEM!!!, - pracovní poměr na dobu neurčitou;, Popis pozice: , - provádění údržby vozidel dle postupů výrobce vozidla, opravy benzinových a naftových motorů, opravy mechanických a automatických převodovek, opravy podvozkových částí vozidla, opravy komfortních výbav vozidla, příprava / aktivace nových vozidel, montáž autopříslušenství do vozidel, diagnostika mechanických závad vozidel, pracuje s novým dílenským vybavením, nahlížení do přesných dílenských manuálů a postupů, práce převážně s novými a zánovními vozy;, Požadujeme:, - vyučen v oboru, řidičský průkaz skupiny B, pozitivní přístup k práci a plnění svěřených úkolů, týmová spolupráce, cílevědomost, vysoké pracovní nasazení;. Pracoviště: Ar servis s.r.o., Jarošovská, č.p. 869, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Klára Götzová, +420 739 401 203.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 15 000 Kč

Sestry pro péči v chirurgických oborech zdravontní sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PŘEDEM TELEFONICKY DOMLUVIT SCHŮZKU. Pracoviště: Chirurgická ambulance třeboň s.r.o. - 001, Klofáčova, č.p. 395, 379 01 Třeboň. Informace: Zbyšek Urban, +420 728 644 783.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 18 000 Kč

Ostatní pracovníci v sociálních službách v oblasti ambulantních a terénních služeb a domácí péče Pečovatelka - pracovník v sociálních službách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pečovatelka v terénní pečovatelské službě, přímá práce při zajištění pomoci a podpory uživatelům se sníženou soběstačností v jejich domácnostech v Třeboni a okolí. Podmínkou řidičský průkaz, používání služebních vozidel. Praxe v oboru a znalost sociálních služeb výhodou. Čistý trestní rejstřík. Možnost prodloužení pracovního poměru na dobu neurčitou. , Nabízíme: , Příspěvek na stravování formou stravenek; 25 dnů dovolené. Pracoviště: Oblastní charita třeboň, Chelčického, č.p. 2, 379 01 Třeboň. Informace: Dana Zavadilová, +420 777 566 971.


Videosouhrn 13.–15. července 2018

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

Ilustrační foto
1

Soutěž o nejoblíbenější provozovnu pro rok 2018

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

Dokázali to. Dva roky po neúspěšném finále mistrovství Evropy se francouzská parta probila k úspěchu. Tým Didiera Deschampse potvrdil v gólově bohatém finále roli papírového favorita a Chorvatsko porazil 4:2. Jejich výhra se však neobešla bez kontroverzí.

OBRAZEM: Historickým centrem Písku kroužili cyklisté

Písek - 4. ročníkem pokračovalo v neděli 15. července atraktivní MTB kritérium Okolo hradeb, kterého se i tentokrát mohly zúčastnit cyklisté všech věkových kategorií. Ti nejmenší zůstali na Velkém náměstí, jezdci od patnácti let výše si pak užívali krásný okruh vedoucí historickým centrem města okořeněný stoupáním od Městské elektrárny k Putimské bráně.

OBRAZEM: V sobotu se zpívalo nad Nežárkou

Jindřichův Hradec - Od 14 do 22 hodin patřilo atrium Muzea fotografie a obrazových médií v Jindřichově Hradci folku. Na podiu se celkem vystřídalo osm kapel. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo závěrečné vystoupení kapely Nezmaři. Dobrou náladu nezkazila ani krátká dešťová přeháňka.

OBRAZEM: Pohádková zoo na Hrádečku

Jindřichův Hradec - Zoopark plný rodičů s dětmi a hlavně na každém rohu čekaly na návštěvníky pohádkové bytosti. Král s královnou, čarodějnice v perníkové chaloupce, dlouhý, široký a bystrozraký, Křemílek a Vochomůrka a další. Velkému zájmu se těšilo také vystoupení kouzelníka a na některé čekala také odměna z tomboly. Podařený večer byl zakončen ohňovou šou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT