VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Koledy si na Jindřichohradecku zazpívalo přes tři a půl tisíce lidí

Jindřichohradecko/VIDEO/ - Tisíce lidí se úderem 18. hodiny v celém regionu přidaly k největšímu sboru v České republice, aby si s Deníkem zazpívaly sedm koled a vánočních písní. 

13.12.2017 AKTUALIZOVÁNO 15.12.2017
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy na jindřichohradeckém náměstí Míru.Foto: Deník/Zdeněk Prager

Partnerem akce Česko zpívá koledy je společnost E.ON a Český rozhlas České Budějovice. Právě v jeho éteru vybrané koledy rovněž zazněly.

Na Jindřichohradecku zazněly koledy celkem na 27 místech, zapojilo se celkem 31 měst a obcí a jeden domov seniorů.

Podívejte se na snímky z míst, kde se zpívalo. Fotogalerie postupně doplňujeme:

České Velenice – Českorakouské komunitní centrum Fenix

Již potřetí se mohli také Českoveleničtí zúčastnit celorepublikové vánoční akce Deníku Česko zpívá koledy. V Česko-rakouském komunitním centru FENIX se v podvečer sešlo více jak 100 zpěváků. Koledy předzpívávala dámská vokální skupina Glamini za doprovodu dětí ze základní umělecké školy. Jak dodal Roman Šollar, který tady zpívání organizoval, zpěv byl doprovázen harmonikou, akustickou kytarou, příčnou flétnou a basou. „Veleničtí občané odcházeli spokojeni s vánoční náladou, punčem a s pocitem příjemně stráveného adventního večera,“ dodal.

Číměř – na návsi

Děbolín – u betléma

Doňov – na návsi u vánočního stromu

V Doňově se na koledách sešlo podle Lenky Jirsové zhruba 35 místních i přespolních. „Těm nejmenším bylo 9 a 15 měsíců. Užili jsme si to všichni. Určitě s námi počítejte i příští rok,“ předeslala.

Hamr – náves u vánočního stromu

Horní Pěna + Malíkov nad Nežárkou – u kostela v Horní Pěně

Hradiště – u kapličky

Již popáté si lidé přišli zazpívat koledy také v Hradišti u Nové Bystřice. Jak uvedla Jana Aljančičová, která tady akci s nadšením organizuje, sešlo se přes 100 zpěváčků. "Naše páté výročí bylo určitě nejhezčí. Nejen, že nám přálo počasí, ale měli jsme perfektní kapelu, která dodala tu správnou atmosféru," vyzdvihla. V Hradišti se sešli již v 17 hodin, kdy děti vystoupily v místní kapličce s kulturním pásmem a sklidily zasloužený potlesk. Po celé návsi se potom scházeli lidé. "Jsou to nejen místní, ale přišli i z okolí, kteří nás pravidelně při této akci podporují a já bych chtěla všem moc poděkovat, že si s námi zazpívali," upozornila. Pro zahřátí se podávaly teplé nápoje a nálada byla víc než dobrá. "Všichni jsme se shodli, že se na zpívání koled za rok opět sejdeme," předeslala.

Hůrky – v parku u betléma

Jarošov nad Nežárkou – u vánočního stromu

Jindřichův Hradec – nám. Míru

Již pošesté se sešli lidé v Jindřichově Hradci, kde na náměstí Míru začal program již v 17 hodin a vystoupila v něm zpěvačka Lucie Pragerová, dětský pěvecký sbor ze základní umělecké školy pod vedením Květy Pilné a ke koledám zahrál Jindřichohradecký žesťový orchestr. Společně s ním si známé vánoční písně zazpívalo plné náměstí. 

Kardašova Řečice – nám. J. Hrubého

Zpívalo se také na náměstí v Kardašově Řečici, kde se sešlo bezmála 300 lidí. Jana Chvojková popsala, že si tady zazpívali nejen vybrané společné koledy, ale i několik písní navíc. „Atmosféra byla příjemná, lidi se nechtěli rozejít do svých domovů, popíjeli vynikající svařák a čaj od místních dobrovolných hasičů. Z této tradice se stal hezký zvyk a další z možností, kde se lidé mohou scházet. Děkujeme a těšíme se na příští rok,“ vypověděla. 

Kunžak – nám. Komenského

Zpívání bylo úspěšné také v Kunžaku. Jak zmínil Josef Drobil, přišlo na sedm desítek lidí. „Počasí nám tentokrát přálo, zpívali mladší i starší s doprovodem kytary, trianglu a roliček. Zazpívali jsme si i něco navíc a příští rok si to rádi zopakujeme,“ říká.

Lomnice nad Lužnicí – nám. 5. května

Lodhéřov – na návsi u vánočního stromu

Na akci Česko zpívá koledy se v Lodhéřově sešlo na návsi u rozsvíceného vánočního stromku asi 60 zpěváků. „Společně jsme si zazpívali koledy a užili si tak krásný předvánoční čas. K občerstvení byl uvařený vánoční nealkoholický punč. Příští rok se určitě opět do této akce zapojíme,“ říká ředitel lodhéřovské základní školy Karel Král. 

Lužnice – na návsi u vánočního stromu

V Lužnici se zpívaly koledy u vánočního stromku před obecním úřadem. Koledy si přišli zazpívat jak místní dospělí, tak i děti ze Základní a mateřské školy v Lužnici a pozvání přijaly i děti z Základní umělecké školy v Třeboni. "Všech se nás sešla bezmála stovka," vyzdvihla Šárka Šimková za pořadatele. Všechny děti dostaly odměnu v podobě vánočního balíčku. Po celou dobu byl podáván vánoční punč a domácí perník. "Bylo to příjemné setkání v hektické předvánoční době," podotkla.

Nová Bystřice – atrium kulturního domu Koruna

Nová Včelnice – u kostela Nanebevzetí Panny Marie

Již počtvrté se k Česko zpívá koledy připojili také v Nové Včelnici. Jak zmínila místostarostka Jana Maříková, lidé se  tady sešli u kostela před vánočním stromem. "Přišly celé rodiny, od nejmenších dětiček i v kočárku, až po seniory," zmínila. Děti ze školní družiny zahrály živý betlém a zarecitovaly vánoční básničky. "Zpíval s námi pěvecký sbor a doprovázel pan Hurych na harmoniku. Díky místním dobrovolným hasičům se všichni mohli zahřát čajem, svařákem nebo punčem," popsala.

Okrouhlá Radouň (+ Kostelní Radouň, Horní Radouň, Starý Bozděchov) – u kapličky na návsi v Okrouhlé Radouni

V Okrouhlé Radouni se sešli na zpívání lidé také z Kostelní a Horní Radouně a také ze Starého Bozděchova. Andrea Šívrová zmínila, že nejprve promluvili představitelé obcí, popřáli krásný advent a pohodové svátky a poté si již všichni užili koledy. „Opět jsme prožili příjemný večer a těšíme se na příští rok,“ vyzdvihla. 

Rodvínov + Jindřiš – u zvoničky na návsi v Rodvínově

Nálada byla podle starostky Hany Hoškové skvělá i v Rodvínově, kde si zazpívala stovka zpěváků. 
Koledy si lidé přišli zazpívat také na Masarykově náměstí v Třeboni, kde děti z místní základní školy k vybraným společným koledám přidali i překvapení navíc. 

Roseč – na návsi u stromečku

Zpívalo se také v Roseči, kde se sešlo 45 lidí včetně dětí. Jak dodala Mirka Beránková, nejmladšímu byl jeden rok a nejstaršímu 78 let. „Měli jsme i doprovod na kytaru. Vypili jsme na zahřátí něco ostřejšího, ale bylo to milé setkání,“ vypověděla.

Strmilov - Náměstí

Úplným nováčkem byl v Česko zpívá koledy Strmilov. Jak zmínila Věra Semotánová za organizátory, přišlo 110 zpěváků. "Strmilov se zapojil poprvé a překvapivě velmi úspěšně. Přezpívali jsme všechny povinné koledy plus ty další dvě a ještě by se zpívalo. Akci určitě zopakujeme. Sešli se děti i senioři a tak to má být," vyzdvihla. Ve Strmilově navíc právě kvůli akci Česko zpívá koledy vznikl pěvecký sbor a jak Věra Semotánová dodala, pravděpodobně bude ve své činnosti pokračovat i nadále. Zpívalo se u kostela, kde je k vidění i strmilovský Betlém, který vyřezal řezbář Jan Hanz Štěbeták ze Strmilova. "Od loňského roku přibyly další postavy – dvě ovečky. K dobré pohodě přispěl i dobrý punč," doplnila Věra Semotánová.

Staré Město pod Landštejnem – v kostele Nanebevzetí Panny Marie

Ve Starém Městě pod Landštejnem se lidé sešli při zpívání koled v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Podle starostky Aleny Šindlerové na společné setkání s koledami přišlo zhruba 60 lidí. "Zpívání se vydařilo, bylo to úžasné. Mám opravdu velkou radost, že se to podařilo," nešetřila chválou. 

Suchdol nad Lužnicí – nám. T. G. Masaryka

Třeboň – Domov seniorů

Třeboň – Masarykovo náměstí

Popáté se k akci Česko zpívá koledy přidali i Třeboňáci. Jak informoval Luděk Švejcar z třeboňského odboru kultury, na akci tentokráte dorazily k vánočnímu stromu a betlému na Masarykově náměstí tři stovky zpěváků. Koledy jim zahráli a zazpívali pedagogové a žáci Základní umělecké školy. "Ti letos k sedmi povinným a dobrovolným písním přidali ještě osmou – Štědrý večer nastal," pochválil. V adventním zpívání pak pokračovala třeboňská country kapela Hráz. "K té se na tři finálové písně jako překvapení večera přidal třicetičlenný pěvecký sbor chlapců a děvčat ze základní školy Na Sadech," poznamenal Luděk Švejcar. 

Velký Ratmírov – u stromečku

Ve Velkém Ratmírově se podle starosty Jaroslava Podzimka zpívání zúčastnilo 36 dospělých a 16 dětí. „Velmi pěkná návštěva a vcelku i pěkný zpěv. Myslím, že se i na přes rok zapojíme do vánočního zpívání,“ zmínil na závěr. 

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku. Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Česko zpívá koledy 2017 i na Jindřichohradecku.

Autor: Redakce

13.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 19 000 Kč Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Zástupce vedoucí prodejny maso, uzeniny, lahůdky - JINDŘICHŮV HRADEC. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o řeznictví Procházka (PMU CZ, a. s.), v prostorách Kauflandu ve městě JINDŘICHŮV HRADEC. , , Pracovní náplň: , • objednávání a příjem zboží pro prodejnu , • nábor prodavaček, jejich hodnocení a motivování , • celkové řízení chodu prodejny , • zodpovědnost za prezentaci zboží, čistotu prodejny a dodržování standardů , , Požadujeme: , • ideálně vyučení v oboru řezník nebo SŠ potravinářské technologie , • praxe v bourání a zpracování masa výhodou , • zkušenost s řízením menšího kolektivu , • znalost práce s PC , , Nabízíme: , • pracovní poměr na dobu neurčitou s pravidelně vyplácenou mzdou , • bonusy za plnění tržeb, zaměstnanecké nákupy, stravenky , • kreativní práci s lidmi , , V případě zájmu svůj životopis zašlete na alehka@prochazka.cz.. Pracoviště: Pmu cz, a.s., pracoviště jindřichův hradec, Jáchymova, č.p. 900, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Adéla Lehká, +420 416 856 107. Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 20 000 Kč Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních vedoucí recepce - recepční. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení; práce na PC; dobré komunikační schopnosti; svědomitost, pečlivost; flexibilita; ŽIVOTOPISY zasílat e-mailem nebo si předem telefonicky domluvit schůzku;. Pracoviště: Frankův dvůr s.r.o., Jemčinská, č.p. 125, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Růžena Blažková, +420 722 797 979. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 13 500 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) kuchař. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pizza Herb - příprava pizzy; dle domluvy možnost práce i na zkrácený úvazek, DPP. Pracoviště: Lukáš hervíř - 001, Vídeňská, č.p. 5, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Lukáš Hervíř, +420 724 545 022. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 21 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) kuchaři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní doba: ranní směna 5:30 - 14 hodin; odpolední směna 10 - 18:30 (max. 5 x do měsíce); víkend (SO + NE) ranní směna - max. 2 x do měsíce; praxe vítána; klasická česká kuchyně, strava určená především pro klienty Domova seniorů (obvyklé diety)., Možnost čerpání fondu FKSP (4 000 Kč), cena oběda 10 Kč, 5 týdnů dovolené.. Pracoviště: Centrum sociálních služeb jindřichův hradec - domov seniorů třeboň, Daskabát, č.p. 306, 379 01 Třeboň. Informace: Lenka Krakowitzerová, +420 602 879 448.

Volby 2018, ilustrační foto.

Soud bude řešit 15 návrhů na neplatnost voleb

Kočárek. Ilustrační foto.

Odfoukl ho vítr

Okradli seniorku

Jindřichohradecko – Pod záminkou vrácení přeplatku za léky ze zdravotní pojišťovny se do rodinného domu k seniorce (ročník 1934) dostala neznámá zlodějka.

Co slibují povolební vyjednávání na Hradecku?

Slavonice – Hlavní povolební jednání nejsilnějších stran proběhlo minulou středu večer. Sdružení pro změnu 2010 a KSČM získaly v obou případech po pěti mandátech a tak sestavení rady v podstatě kopíruje volební výsledek.

Sáhněte si na zbraně z filmů

Tábor – Chcete vidět, s jakými zbraněmi se natáčely filmy Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Van Helsing nebo Mlhy Avalonu, a dokonce si na ně sáhnout?

V Ratiboři vyhořel byt. Uhořela v něm žena

Ratiboř u Chyšek - Tragická událost se stala v pátek 19. října v 9 hodin ráno. V Ratiboři, což je část obce Chyšky, vyhořel byt. V něm byla nalezena uhořelá žena.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT